MENU
klinika

Lajmet e Fundit

19:57 Kultura
Kuriozitet!

7 filma horror që janë bazuar në ngjarje reale!

Për të gjithë të apasionuarit e filmave, duke qenë se sot është e marta e filmave horror, po iu japim 7 nga filmat më të frikshëm të cilët janë bazuar...

19:43 Lajme
Skemat e evazionit fiskal

Publikohet lista e zezë e vendeve me “pasaporta të arta”

Një “listë e zezë” e përbërë nga 21 vende është publikuar nga instituti lider ekonomik në perëndim, OECD, mbi të ashtuquajturat skema të pasaportave të arta të të cilave cënojnë...

19:39 Gjeopolitika
Nuk ka ende 'paqe'

Brexit, Tusk: Pak shpresa për marrëveshje në samit

Donald Tusk duket se ka “ngrirë” shpresat për një zgjidhje mbi “Brexit”-in në samitin e BE-së, të mërkurën, duke thënë se kufiri irlandez mbetet një pikë delikate. Presidenti i Këshillit...

19:33 Lajme
Sherri për portalet

E cilësoi “polici të Ramës”, AKEP-i reagon ndaj Bashës

Kryetari i Këshillit Drejtues i Autoritetit të Komunikimeve Elektronike dhe Postare (AKEP), Ilir Zela, ka reaguar pas deklaratës së kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i cili tha se ky...

19:26 Klinika Online
Histori për mjekësinë

“Po nuk u bëre mbret, bëhu mjek!”

“Dëshmitë që Prof. Andrea Gudha sjell në librin e tij “Historia e mjekësisë”, janë prekëse për nga mënyra se si mjekët e mëdhenj në shekuj, në vende, në kohë dhe...