MENU
klinika

Lajmet e Fundit

21:38 Shkodra
Kreu i grupit kriminal

9-vite burg për Safet Bajri, Shkodra njeh vendimin e Belgjikës

Gjykata e Shkodrës ka njohur dënimin e drejtësisë belegë për dënimin me 9 vitë burg për Safet Bajrin, i cili konsiderohet si kreu i grupit kriminal “Bajri”. Safet Bajri u...

21:03 Futbolli
Sulmuesi kuqezi

Myrto Uzuni i shënon Dinamos së Zagrebit

Sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Myrto Uzuni, ka shënuar përsëri në kampionatin kroat, kësaj radhe në derbin ndaj Dinamos së Zagrebit.  Uzuni do të gjente rrjetën në minutën e 79’ të...

20:45 Kultura
Cirk dhe ekspozita

Programi artistik në Kryeqytet, në teatro e jo vetëm

“GUSHT: PORTRET FAMILJAR” “Gusht: Portret Familjar” produksioni më ri nga Teatri Kombëtar. Vjen në arTurbina në 28 Shkurt dhe 1-2-3 Mars, ora 19:00. Rezervimet në 04 222 30 22 orari...

20:27 Futbolli
Bundesliga, Java 24

Bayern me “5 yje”, kap Dortmundin në krye

Pas humbjes së Dortmundit një natë më parë, pritej reagimi i Bayern Munchen dhe ka ardhur me fitore bindëse 5-1 në transfertë ndaj Borussia M’Gladbach. Një fitore që vlen shumë...

20:06 Evropa
Refuzimi

BE “mbron” pastrimin e parave. Jo! Vendeve të listës së zezë

Si rrallë ndonjëherë, 27 nga 28 vendet anëtare të Bashkimit Europian nuk pranuan një propozim të Komisionit të BE-së për luftën ndaj pastrimit të parave. Komisioni pati prezantuar katër javë...