MENU
klinika

Lajmet e Fundit

12:22 Lajme
Dita e 25 e protestës

Unaza e Re/ Banorët bllokojnë rrugën, protestojnë me flamuj

Edhe pse sot është 28 Nëntori, Dita e Pavarësisë së Shqipërisë, banorët e Astirit që preken nga gjurma e projektit kanë dalë sërish në protestë, në ditën e 25-të të...

12:18 Ekonomia
Ndalohen që nga e diela

Makinat e importuara/ Të vjetra më shumë se…

Në fund të kësaj jave, hyn në fuqi vendimi që ndalon importin e makinave me datë prodhimi më të vjetra se 10 vjet nga regjistrimi i parë. Kjo masë pritet...

11:59 Kosove
Deklarata

Fleckenstein: Kosova të heqë taksën, ndërsa Serbia…

“Kosova duhet të heqë taksën, por edhe Serbia duhet të mos e pengojë Kosovën në përpjekjet e saj, edhe pse nuk e mbështet si shtet”, thekson eurodeputeti gjerman, Knut Fleckenstein....

11:57 Lajme
Ceremonia në Vlorë

Meta: I përkulem veprës së Ismail Qemalit

Presidenti i Republikës, Ilir Meta mori pjesë në ceremoninë shtetërore me rastin e 106-vjetorit të Pavarësisë, të zhvilluar në Sheshin e Flamurit dhe Monumentit të Pavarësisë në qytetin historik të...

11:57 Kosove
Dorëheqjet e kryetarëve

Kosovë/ Çfarë po ndodh me gjashtë kryetarët serbë?

Kryetarët e gjashtë komunave me shumicë serbe në Kosovë, të cilat gjenden në anën jugore të lumit Ibër, përmes një komunikate për medie, të dalë nga Lista Serbe, kanë shprehur...