MENU
klinika

Lajmet e Fundit

14:45 Kosove
Pronat në veri të Kosovës

Thaçi e dërgon në Kushtetuese Haradinajn

Zyra Ligjore e Presidentit të Kosovës, duke u mbështetur në qëndrimin e Agjencisë Kosovare të Privatizimit, ka kërkuar nga Gjykata Kushtetuese interpretimin e neneve 92 dhe 94 të Kushtetutës së...

14:42 Futbolli
Trajneri i Kombëtares

Panucci e pranon: Largimi im, në dorë të Dukës

Pritej të kishte ndonjë zhvillim në konferencën për shtyp të trajnerit të Kombëtares, Christian Panucci, që foli sërish mediet, kësaj radhe nga Durrësi, para ndeshjes ndaj Uellsit. Tekniku italian edhe...

14:40 Lajme
Detajet

Balla takim me gjermanët, 3 çështjet që shtroi

Kryetari i Grupit Parlamentar, Taulant Balla i shoqëruar nga deputetët Ervin Bushat, Blerina Gjylameti, Zëvendësministrja e drejtësisë Teuta Vodo si dhe Zëvendësministri brendshëm Julian Hodaj, nisi një vizitë zyrtare në...

14:18 Lifestyle
Shqiptarja rrëmben vëmendjen

Rita Ora, e magjishme në Londër

Në ceremoninë e 64-t të ndarjes së çmimeve për teatrin në Londër ishte këngëtarja me origjinë nga Kosova, Rita Ora e cila ka marrë sërish vëmendjen. Nëse Rita është e...

14:13 Bota
Detajet

Brexit/ May këmbëngul për planin e saj

Sipas Theresa May emigracioni pas “Brexit”-it do të jetë i bazuar tek aftësitë, me europianët që nuk do të kenë më shumë prioritet kundrejt inxhinierëve nga Sidnei për shembull, apo...