MENU
klinika

Lajmet e Fundit

10:39 Lajme
Detajet

Përfundon mbledhja e Kryesisë së PS, Balla zbulon çfarë u diskutua

Mbledhja e kryesisë së Partisë Socialiste ka përfunduar, ndërkohë mësohet se në mbledhje është diskutuar në lidhje me situatën politike në vend. Fokus i diskutimit mendohet të ketë qenë djegia...

10:32 Lajme
Akuzat

Nis gjyqi për “Eskobarin e Ballkanit” te Krimet e Rënda

Në orën 10:00 në Gjykatën për Krime të Rënda ka nisur seanca e parë e gjykimit ndaj Klement Balilit, i cilësuari si “Eskobari i Ballkanit”. Mbi të rëndojnë akuzat për...

10:27 Ekonomia
Ç'po ndodh?

Biznesi i preferuar i shqiptarëve drejt falimentit

Edhe pse thyejmë rekord në botë për numrin e bar-kafeve dhe restoranteve në të gjithë vendin, pas 10 vitesh për herë të parë është shënuar një rënie. Bazuar në të...

10:25 Fieri
E gjen i vëllai

Fier/ 68-vjeçari i pajetë prej tre ditësh, dyshimet e para

Një 68-vjeçar nga qyteti i Fierit është gjetur i pajetë në banesën e tij në lagjen “Kastriot”. Shtetasi i identifikuar si Mistokli Llupi jetonte i vetëm. Ka qenë vëllai i...

10:00 Lifestyle
Nëna e këngëtares

Vera Ora: Rita i bën ende punët e shtëpisë

Vera Ora është një nga nënat më të famshme në Britaninë e Madhe dhe si e tillë, intervistat e saj për media të ndryshme janë të shumta. Së fundmi, ajo...