MENU
klinika

Lajmet e Fundit

13:33 Lajme
Projekti i Unazës së Re

Protesta në Bashki/ Banorët: Do rikthehemi sërish

Protesta e banorëve të Unazës së Re ka hyrë sot në ditën e 12-të. Ata u zhvendosën përpara godinës së Bashkisë së Tiranës, ku i bëjnë thirrje kryetarit Erion Veliaj,...

13:28 Ekonomia
Komuniteti i Energjisë

OK impiantit të energjisë diellore në Vlorë

Drejtori i Sekretariatit të Komunitetit të Energjisë, Janez Kopac përgëzoi Shqipërinë për përmbylljen me sukses të ankandit për të parin impiant fotovoltaik. “Mirëpresim ankandin e parë për mbështetjen e energjive...

13:18 Ekonomia
BSH e ka rritur me 50%

Ja sa është rezerva valutore e vendit

Rezerva valutore e vendit u rrit sërish gjatë vitit 2017 dhe ka arritur në pothuajse tre miliardë euro. Sipas të dhënave nga Banka Qendrore, në katër vitet e fundit rezerva...

13:14 Lajme
Detajet

Roli i shqiptarit në trafik, policia greke: 9 në pranga

Përmes një deklarate për mediat policia greke ka dhënë detaje për operacionin e bllokimit të drogës nga Ekuadori, ndërsa u arrestuan 9 persona, mes tyre edhe një shqiptar, i cili...

13:00 Lajme
Komisioni i Pavarur i Kualifikimit

Vettingu/ Prokurori Troci shkarkohet nga detyra

Prokurori Ramadan Troci shkarkohet nga detyra nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, pasi nuk e ka kaluar Vettingun. Troci është prokuror në Prokurorinë e Përgjithshme, ndërsa ishte kandidat për Këshillin...