MENU
klinika

Lajmet e Fundit

16:39 Lajme
Çfarë do të bëjë Presidenti?

Përfundon afati për listën e kandidatëve në KED

Data 15 nëntor është afati i fundit ku në Presidencë duhej të mbërrinte lista e kandidatëve për Këshillin e Emërimeve në Drejtësi. Pas këtij afati, presidenti Meta ka afat nga...

16:31 Evropa
Protesta për rritjen e çmimit të karburantit

Protesta në Francë/ një i vdekur, dhjetëra të plagosur

Një protestues ka vdekur në një aksident dhe gjithashtu ka njoftime për plagosje, ndërkohë që demonstruesit e zemëruar me rritjen e çmimit të karburantit pengojnë trafikun në të gjithë Francën....

16:15 Klinika Online
Mënyrat e trajtimit

Ndërrimi i valvulave të aortës!

Stenoza e aortës është një gjendje e rëndë e zemrës në të cilën valvula e aortës nuk është plotësisht e hapur. Aorta është enë e madhe e gjakut që transporton...

16:08 Analiza
Nga Mentor Nazarko

Pas Gruevskit, do ketë arrestime apo arratisje në Ballkan?

Arratisja e Gruevskit nga Maqedonia, jo thjesht prej vendeve se nga ka kaluar, është një ngjarje e cila nuk ka implikime vetëm maqedonase, por implikime ballkanike dhe më gjerë se...

16:00 Lajme
Basha takon Konservatorët

PD përzgjedh kandidatët/ Ndihmë nga modeli britanik

Partia Demokratike ka nisur zbatimin e një statusi për sanksionimin lidhur me kandidaturat për kryetar bashkie dhe këshilltarë bashkiakë ku do të duhet të merret dhe mendimi i anëtarësisë. Në kuadër...