MENU
klinika

Lajmet e Fundit

18:15 Sport
Komenti i luftëtarit rus

Khabib Nurmagomedov largohet nga UFC?

Artet marciale mikse mund të humbasin një kampion të madh. Khabib Nurmagomedov ka kërcënuar tërheqjen nga UFC nëse federata i heq ndeshjen shokut të ekipit Zubaira Tukhugov. Në një post...

18:10 Kultura
FAMILJA RROTA

Njëri gjuhëtar dhe tjetri piktor! Historia e vëllezërve shkodranë

“Po shkruej për vedi e për Shkodrën” ishte libri që pak kohë më parë u botua si përmbledhje e shënimeve të piktorit shkodran Simon Rrota. Në të nuk mungonte as...

18:05 Lajme
Masakër në Mat

51-vjeçari vret me automatik 3 punonjës të bashkisë

Një masakër e vërtetë në Mat. Tre persona janë vrarë dhe një tjetër ka mbetur i plagosur, të gjithë punonjës të bashkisë në krye të detyrës. Ngjarja e rëndë ndodhi...

18:04 Klinika Online
Arritje e madhe!

Përdorimi i valvolave kardiake te njerëzit!

Jo shumë kohë pas zëvendësimit të parë valvolar kardiak me një protezë mekanike, kirurgët filluan të shikonin mundësinë e valvolave me karakteristika më të mira për organizmin duke përfshirë edhe...

17:57 Maqedoni
Reagon Zv/kryeministri shqiptar

Maqedoni/ Zv/kryeministri Osmani nën hetim

Zëvendëskryeministri i Maqedonisë, Bujar Osmani u shpreh i befasuar nga njoftimi se ndaj tij kanë nisur hetime për shpërdorim të mundshëm të detyrës. Numri dy i qeverisë maqedonase deklaroi se...