MENU
klinika

Lajmet e Fundit

20:07 Futbolli
Presidenti nderon “17 Nëntorin”

Tirana merr çmimin “Kalorësi i Urdhrit të Flamurit”

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, në vazhdën e nderimit të figurave sportive, sot ka pritur ekipin e famshëm të viteve 1970, “17 Nëntorin”, skuadra që bëri jehonë në...

20:05 Lajme
Deklarata

Koalicioni PD e PDIU, reagimi i parë nga Athina

Në një reagim të saj Partia Demokratike e Greqisë ka kundërshtuar koalicionin mes Partisë Demokratike të Shqipërisë dhe Partisë së Shpëtim Idrizit, PDIU, ku thotë se ky afrim nuk i shërben marrëdhënieve...

19:57 Maqedoni
Referendumi në Maqedoni

Gjykata Kushtetuese rrëzon nismat e opozitës

Me shtatë vota “kundër” dhe dy “pro” u hodh poshtë iniciativa kundër vendimit për vlerësimin e kushtetutshmërisë së referendumit. Gjykata Kushtetuese nuk ka vërejtur dyshime mbi të cilat do të...

19:52 Futbolli
Pritet vendimi

Nënkampioni i botës rrezikon pesë vjet burg

Nuk është si situata e futbollistëve në La Liga, por më serioze. Mbrojtësi i Liverpool, Dejan Lovren, mund të përballet me pesë vite heqje lirie si pasojë e akuze për...

19:42 Intervista
Vendimi

Ngrihet Shkolla e Drejtorëve të shkollave, procedurat

Gjatë ditës së sotme janë miratuar një sërë vendimesh nga Këshilli i Ministrave. Ajo që bie në sy është certifikimi i shkollës së drejtorëve, ku të gjithë ata që duhet...