MENU
klinika

Lajmet e Fundit

14:27 Evropa
Nga New York Times

Pse Merkel s’ka folur kurrë për të drejtat e grave?

Liderja gjermane më në fund foli për gjininë. Një ditë pasi parlamenti britanik votoi për marrëveshjen Brexit, me paqëndrueshmërinë politike që mbizotëronte në titujt e mediave ndërkombëtare, Kancelarja Angela Merkel...

14:07 Lajme
Deklarata për mediat

Komisioni “Tahiri”/ Balla ‘thumbon’ opozitën: Çfarë duhet të bëjnë tani?

Gjatë Konferencës Kombëtare të Kryetarëve, tema kryesore e diskutimeve ka qenë komisioni i quajtur si komisioni “Tahiri”. Menjëherë pas përfundimit mbledhjes, Balla në një deklaratë për mediat bëri me dije...

13:57 Lajme
Deklarata

Ahmetaj për çmimet e shërbimeve dentare: Abuzim!

Ish-ministri i Financave dhe Ekonomisë dhe njëherësh kreu i Komisionit të Ekonomisë, Arben Ahmetaj është shprehur kundër rritjes së tarifave detare nga Urdhri i Stomatologut. Në rrjetin social “Facebook”, Ahmetaj...

13:50 Lajme
Deklarata

Ambasadori rumun-Shqipërisë: Ju mbështesim drejt BE, vijoni reformat

“Rumania do të vijojë të mbetet një vend mik i shqiptarëve dhe do të mbështesë aspiratat e tyre për integrim në BE“, kështu është shprehur nga Fier, ambasadori rumun Mircea...

13:46 Lajme
Fluks aplkimesh

Pse u shty vlefshmëria e kartave të identitetit?

Për të ulur fluksin e qytetarëve të cilët aplikojnë për letërnjoftime elektronike, Ministria e Brendshme ka vendosur zgjatjen e afatit të vlefshmërisë për të gjitha kartat që skadojnë në 2019....