MENU
klinika

Lajmet e Fundit

16:29 Uncategorized
Nga Col Mehmeti

Mehmeti: Paul Revere dhe Mic Sokoli, dy narrativa të ndryshme

…edhe çajnë drrasa qysh Mic Sokoli e historia e tij përballë artilierëve osmanë âsht mënyra e gabueme e narrativës kombëtariste mbi të kalumën. E mirë bre, s’durohet njeri pa thanë,...

16:14 Bota
Nga Project Syndicate

Trump vazhdon të mashtrojë Putinin…

Presidenti rus Vladimir Putin duket se mendon se ai ka përdorur homologun e tij amerikan për qëllimet e tij. Në të vërtetë, Donald Trump duket se është e kundërta. Bota...

15:56 Futbolli
Kategoria Superiore, java 12

Thyhet Skënderbeu, Partizani rimerr kreun

Java e 12-të e Kategorisë Superiore në futboll ka sjellë ndryshime në krye të renditjes, por edhe më poshtë ka pasur zhvillime. Laçi po tregohet se është një kockë e...

15:52 Lajme
Urdhëri i parë

Sandër Lleshi e nis me ‘zell’: S’ka më kafe!

Vetëm një ditë pasi ka marrë detyrën e zëvendës ministrit të Brendshëm me kompetencat e titullarit, Gjeneral Sandër Lleshi ka zbuluar karakterin e tij prej ushtaraku me urdhrin e parë...

15:45 Bota
Nga The Economist

Zgjedhjet në SHBA/ A i arritën qëllimet demokratët?

Zgjedhjet amerikane mbaruan dhe rezltatet tanimë janë të qarta. Partia Demokratike fitoi një shumicë të rehatshme në Dhomën e Përfaqësuesve të Amerikës. Marrja e kontrollit të Dhomës së Përfaqësuesve nga...