MENU
klinika

Lajmet e Fundit

19:05 Lifestyle
I fundit renditet...

Islanda, vendi më i sigurt për pushime

Islanda është vendi më i sigurt për të shkuar me pushime. Ndërsa vendet më të rrezikshme janë Turqia dhe Afrika e Jugut. Islanda renditet si vendi më paqësor në botë,...

19:01 Futbolli
Kategoria Superiore, java 13

Skënderbeu fiton në fund, përgjigjet Partizani

Vijon dueli në distancë mes Partizanit dhe Skënderbeut, me dy ekipet kryesuese që kanë fituar 1-0 në ndeshjet e shtëpisë, përkatësisht ndaj Laçit dhe Flamurtarit. Si të kuqtë, ashtu edhe...

18:57 Elbasani
Në Elbasan

Masakra me pyjet e Funarit, zona e mbrojtur drejt shfarosjes

Është shpallur zonë e mbrojtur, por pavarësisht këtij vendimi, banorët e zonës po vazhdojnë të zhdukin hektarë të tërë me pyje të Funarës. Prerja e pyjeve vijon gjatë gjithë stinëve...

18:31 Lajme
Heqja e simbolit të Shqiponjës

Basha paralajmëron fakte/ Skema e hajdutërisë tek Unaza e Re

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, ka reaguar lidhur me ngjarjet e ndodhura së fundmi, me shkatërrimin e shtëpive në Astir si dhe heqjen e simbolit të Shqiponjës në Doganë në...

18:13 Futbolli
La Liga, java 12

Messi rikthehet me 2 gola, por Barça turpërohet

Lionel Messi ka lënë pas dëmtimin në krah dhe është rikthyer për Barcelonën sot nga minuta e parë, madje duke shënuar 2 gola, por ekipi blaugrana është turpëruar në shtëpi...