MENU
klinika

Lajmet e Fundit

21:36 Showbiz
Festivali i 75-të i Filmit

“Roma” rrëmben “Luanin e Artë”

Prej 29 gushtit, në Venecia zbritën yjet e aktrimit, por edhe personazhet më në zë të showbiz, ndërsa mbrëmjen e sotme janë ndarë edhe çmimet në Festivalin e 75-të të...

21:26 Kultura
Almanak

Çfarë ka ndodhur më 9 shtator?

9 – Një aleancë fisesh gjermanike i zë pritë dhe asgjëson tri legjione romake në betejën e pyllit Teutburg. Pas kësaj, trupat romake thuajse kurrë nuk u përpoqën përsëri për...

21:22 Futbolli
Të besuarit e Erjon Bogdanit

Kombëtarja U-19 fiton miqësoren ndaj Islandës

Kombëtarja shqiptare e futbollit mosha U-19, e drejtuar nga trajneri Erjon Bogdani, ka fituar me rezultatin 1-0 në ndeshjen miqësore ndaj përfaqësueses së Islandës, zhvilluar sot në orën 16:00 në...

21:11 Futbolli
Dyshimet janë të forta

Golashënuesi rus me doping gjatë Botërorit?!

Një rrëmujë e madhe është në horizont për Rusinë. Mesfushori Denis Cheryshev, i cili gjatë verës ka kaluar te Valencia, është nën hetim sepse ka marrë disa hormone për rritjen,...

20:57 Lifestyle
Njihuni me to

Mashkull apo femër? Avantazhet e secilës gjini

Ekzistojnë shumë dallime mes meshkujve dhe femrave përveç dallimeve evidente, për të cilat biem dakord të gjithë, si për shembull, fakti që meshkujt orientohen mirë, që janë të ngathët në...