MENU
klinika

Lajmet e Fundit

17:23 Futbolli
Premier League, java 12

Chelsea ndalet në shtëpi nga Everton

Ndalet Chelsea atëherë kur nuk pritej. Blutë e Londrës kanë marrë barazimin e katërt të sezonit, pasi janë ndalur nga Everton 0-0 në “Stamford Bridge”. Blutë e Londrës kishin shumë...

17:23 Lajme
Firmosur dy orë para dorëheqjes

Zbulohet vendimi i fundit i Xhafajt para shkarkimit

Pak orë para se të shkarkohej nga Parlamenti si ministër i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ka firmosur vendimin e tij të fundit si ministër. Në Fletoren Zyrtare të datës 8 nëntor...

17:03 Klinika Online
Kujdes me ushqimet!

Mësoni si vritet bakteri i Listerisë

Listeria merret nga një grup bakteresh që zakonisht gjenden në tokë, ujë dhe disa kafshë. Gratë shtatzëna kanë 10 herë më shumë predispozitë që të infektohen nga Listeria, sesa popullsia...

17:03 Futbolli
Serie A, java 12

Roma rikthehet për një vend në Champions

Roma ka fituar bindshëm ndeshjen e radhës në shtëpi ndaj Sampdorias, në shifrat 4-1 dhe rikthehet në luftën për një vend në Champions League, teksa ngjitet në vendin e gjashtë,...

16:55 Ekonomia
Raporti i Bankës së Shqipërisë

Kursi i këmbimit/ Euro shënon sërish rënie, fuqizohet Dollari

Monedha europiane Euro duket se nuk po gjen stabilitet as gjatë kësaj fundjave, duke pësuar sërish rënie me 0.28% në krahasim me monedhën tonë vendase. Sipas të dhënave zyrtare nga...