MENU
klinika

Lajmet e Fundit

11:06 Uncategorized
Politika e re

Rama 10- fishon shpërblimet për lindjet

Kryeministri Rama, ka prezantuar ditën e sotme nismën e re sëbashku me ministren e Shëndetësisë dhe të Mirëqenies Sociale, Ogerta Manastiliu. Lidhur me shpenzimin e buxhetit të vitit të ardhshëm...

10:51 Bota
Nga Project Syndicate

Ditët më ‘të zeza’ të Trump…

Presidenca e Donald Trump është e mbushur me kriza, rasti i kandidatit të Gjykatës së Lartë, Brett Kavanaugh, është i fundit në një listë të gjatë “fatkeqësish”.  Tani, mundësitë që...

10:45 Kultura
Botim në italisht dhe bullgarisht

“Epika e yjeve të mëngjesit”

Autori i mirënjohur Rudi Erebara, shkrimtari i veprës së shkëlqyer “Epika e yjeve të mëngjesit”, ka njoftuar përmes rrjetit social “Facebook” se romani i tij tashmë do të botohet edhe...

10:41 Lajme
Domatet me pesticide

Shqipëria ‘helmon’ Greqinë

Autoritetet greke kanë sekuestruar më shumë se 4,5 tonë domate me prejardhje nga Italia dhe Shqipëria. Domatet, me peshë 4.602 kilogramë, ishin importuar nga Shqipëria dhe Italia, për llogari të...

10:40 Uncategorized
Intensifikim i marrëdhënieve

Meta-Duda, mbështetje reciproke mes vendeve në OKB

Presidenti Ilir Meta ishte dje i pranishëm në punimet e Asamblesë së OKB në sesionin e 73 të saj. Meta, gjatë punimeve ka realizuar dhe disa takime me krerë të...