MENU
klinika

Lajmet e Fundit

18:21 Uncategorized
Trupa gjykuese

Gjyqtari pushohet nga Vetting-u/ KPA rikthen çështjen

Gjyqtari, Artan Lazaj, kandidoi për në Këshillin e Lartë Gjyqësor, dhe u përfshi në ‘sitën’ e vetting-ut, ku Komisioni i Pavarur i Kualifikimit(KPK), e hoqi nga detyra për mosjustifikim të...

18:04 Lajme
Detajet

Lirohet administratori i Gulf, u arrestua për mashtrim

Administratori i “Gulf” Alban Aliko, është liruar me vendim të gjykatës së Tiranës. Në muajin prill, të gjithë pikat e karburantit të kësaj kompanie u mbyllën dhe përfaqësuesit e saj...

17:48 Ekonomia
Huamarrja vendore

Bashkitë, 1.66 miliardë lekë kredi

Jo vetëm qeveria qendrore, por edhe njësitë vendore kanë shfrytëzuar në vitet e fundit huamarrjen në tregun financiar. Financimet janë marrë në formën e kredive bankare afatgjata dhe i takojnë...

17:47 Showbiz
Dyshohet se e helmuan

“Pushtoi” finalen e Botërorit, lufton për jetën në spital

Pytor Verzilov, anëtari i grupit “Pussy Riot”, u bë protagonist në finalen e Botërorit të Rusisë, duke ndërprerë ndeshjen mes Francës dhe Kroacisë, por tashmë ai ndodhet i shtruar në...

17:32 Uncategorized
Emri

Arrestohet bashkëpunëtori i ‘baronit’ shqiptar të drogës

Një i dyshuar si bashkëpunëtor i Met Kananit, i cili u arrestua në Turqi për trafikim droge, është kapur ditën e sotme nga Policia e Vlorës. Arrestimi, sipas burimeve të...