MENU
klinika

Lajmet e Fundit

10:55 Kultura
Shqipëria në libër

Profesori shqiptar 2 çmime ndërkombëtare në SHBA

Profesori Shqiptaro-amerikan Elidor në City University në New York Elidon Mëhilli, ka fituar dy çmime nga institucioni akademik ndërkombëtar për studime ruse, euro-aziatike, dhe europiano-lindore. Libri “Nga Stalini te Mao-ja:...

10:53 Lajme
Deklarata

Rama-Bashës: Edhe gjysmën e zemrës ta jap, por jo pushtetin

Në mbledhjen e sotme të PS-së, kryeministri Edi Rama, pas paraqitjes së disa shifrave që tregonin se qeveria aktuale ka bërë më shumë ndaj krimit se sa e kaluara, filloi...

10:47 Ekonomia
Ndërhyrja e AKEP

Ulen tarifat për telefonatat drejt Shqipërisë

Thirrjet telefonike drejt Shqipërisë mund të jenë më të lira. Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare vendosi javën e kaluar të rivendosë nën rregullim të pjesshëm tregun e thirrjeve ndërkombëtare...

10:16 Uncategorized
Balla përkrah bosit të drogës

Balla përgënjeshtron foton e Berishës: Dështoi në photoshop

Ditën e djeshme, ish-kryeministri Sali Berisha, bëri publike një foto, ku në mbishkrimin e së cilës shkruan se në këtë foto, është Taulant Balla dhe Maksim Beço, që sipas tij,...

10:15 Lifestyle
Përfaqëson Kosovën...

Rona Nishliu rikthehet në Eurovision?!

Rona Nishliu është një nga përfaqësueset më të suksesshme të Shqipërisë në Eurovision, në vitin 2012, me këngën “Suus”. Madje në një renditje të përgjithshme ndër vite, kënga e saj...