MENU
klinika

Lajmet e Fundit

14:46 Ekonomia
Rritet papunësia

CNBC/ Koronavirus ‘paralizon’ tregun e punës

Vështrimi i së enjtes tjetër në pretendimet e reja javore për papunësi mund të tregojë një rritje dhjetëfish në dy milion pasi forca e plotë e ndalimit të koronavirusit në...

14:13 Radari covid-19
"Të merren masa urgjente"

Bashkia Shkodër:Taksapaguesit të përjashtohen nga…

Bashkia e Shkodrës reagon për situatën e krijuar nga përhapja e koronavirusit në Shqipëri, duke kërkuar marrjen e masave urgjente. Bashkia kërkon përjashtimin nga taksa e pronës dhe tarifat vendore...

13:57 Durresi
Ndihma për qytetarët

2 raste me Covid-19 në Kavajë/ Ngrihen strukturat e posaçme

Bashkia e Kavajës ka nisur menjëherë zbatimin e urdhërit të qeverisë për tju ardhur në ndihmë të gjithë qytetarëve dhe vecanërisht të moshuarve pas vetëkarantinimit të tyre në shtëpi si...

13:56 Kultura
UNESCO

Biblioteka Digjitale Botërore

Sikurse njofton ministria e Kulturës, UNESCO ka bërë publik lajmin se tashmë, ju jepet një mundësi për të qenë “abonentë” të bibliotekës online – për të gjithë dhe ngado!/Konica.al Kjo,...

13:52 Kujdesi ndaj vetes
Disa "sekrete"

Si të dalim nga karantina pa shtuar peshë

Përveç panikut nga koronavirusi, makthi i dytë më i madh i njerëzve janë kilogramët pasi karantinimi të ketë përfunduar. Njerëzit që ditën e parë të vetë izolimit ia nisëm të...