MENU
klinika

Lajmet e Fundit

14:22 Kosove
Pas tërmetit

Qeveria kosovare ndan 200 mijë euro për Shqipërinë

Qeveria e Kosovës ka mbajtur mbledhjen e radhës nën drejtimin e kryeministrit Albin Kurti. Në këtë mbledhje është marrë vendim që të ndahen 200 mijë euro për Shqipërinë, në ndihmë...

14:13 Elbasani
Shkaku i vdekjes

Dhimbje dyfish/ Ndërron jetë në varrimin e motrës

Dhimbje dyfish për një familje në Librazhd. Një 51-vjeçari ka humbur jetën paraditen e sotme, teksa merrte pjesë në ceremoninë mortore të motrës së tij. Ngjarja ndodhi në Njësinë Administrative...

14:11 Kultura
Nina Simone

Karriera e shkëlqyer e gruas dështake…

      Divë nuk të bëjnë kapriçot. Më saktë, është një raport çuditshmërie me veten dhe me të tjerët, që lejon talentin, që shpjegon ekzagjerimet. Këtë rrugë gjurmoi Nina...

14:09 Lifestyle
Rasti i parë në botë

Një qen rezulton i infektuar me koronavirus!

Një qen i rracës Pomeranian ka rezultuar i prekur nga koronavirusi pasi dy pronarët e tij në Hong Kong u konfirmuan mbartës të Covid-19. Sipas Departamentit të Bujqësisë, Peshkimit dhe...

14:07 Ekonomia
"Program social, jo kompesimi"

Rindërtimi/ Kush përfiton dhe kush jo?

“Programi i Rindërtimit është një program social dhe jo një program kompensimi”. Kjo u theksua nga Ministri për Rindërtimin, Arben Ahmetaj në prezantimin e modeleve të programit. Kjo nënkupton se...