MENU
klinika

Lajmet e Fundit

16:01 Aktualitet
...për një zgjidhje konsensuale!

Rama për median greke: Do punojmë për çështjen detare!

Kryeministri shqiptar, Edi Rama, ka dhënë një intervistë për mediet greke, teksa ndodhet në vendin fqinj për të marrë pjesë në forumin BE-Ligës Arabe. Gjatë intervistës, Rama ka folur për...

15:45 Aktualitet
Marrëdhënie të shkëlqyera me Kroacinë

Negociatat/ Meta-Kitarović: Të trefishojmë përpjekjet!

Presidenti i Republikës, Ilir Meta nisi sot vizitën e tij shtetërore dy ditore në Kroaci, duke u pritur me nderime të veçanta nga Presidentja kroate Kolinda Grabar-Kitarović. Pas ceremonisë zyrtare...

15:06 Ekonomia
Denaj: Procedurat përshtaten me...

“Dyfishohen gjobat për moslëshim të kuponit tatimor”

Nga 1 Janari i vitit të ardhshëm ministria e financave në paketën fiskale që shoqëron buxhetin ka parashikuar ndryshime në sistemin e gjobave për biznesin. Kështu qeveria nga viti i...

15:01 Kultura
"Poezia e mendimit"

Herbert – poeti i fjalëve pa kufi

    Poet, eseist, dramaturg dhe autor pjesësh radiofonike, shkrimtar me arritje të pazakonta dhe autoritet të jashtëzakonshëm artistik dhe moral, biografia e të cilit u thur në mënyrë tragjike...

14:55 Aktualitet
"Siguria në rrezik nga aktivitetet armiqësore në Iran"

Samiti i Ligës Arabe, Rama ka një mesazh

“Ne i hapëm dyert të shpëtojmë mijëra iranianë. Mikpritja lidhet me një kërcënim ndaj sigurisë sonë kombëtare. Prandaj është e rëndësishme të bashkëveprojmë”. Kështu deklaron kryeministri Edi Rama nga samiti...