MENU
klinika

Lajmet e Fundit

19:22 Aktualitet
Çfarë e shqetëson Ministrinë e Shëndetësisë?

Italia zyrtarisht në valën e dytë të koronavirusit?

Italia mund të themi se është goditur tashmë nga vala e dytë e pandemisë së koronavirusit. Autoritetet shëndetësore raportojnë një rritje të rasteve ditore në shifra që nuk ishin raportuar...

19:17 Gjeopolitika
Tensionet me Turqinë/ Greqia shpresat te BE

‘Le Monde’: Erdogan s’do heqë dorë nga qëllimet e tij!

Zbulimi i rezervave të Gazit në Detin e Zi, nuk do të jetë fundi i kërkimit, por thjesht fillimi, u shpreh presidenti turk Rexhep Taip Erdogan gjatë konferencës që ai...

18:51 Aktualitet
Fitim Zekthi

Rama nuk është Lukashenko, por a mund të jetë ai ndryshe?

Pasi erdhi në pushtet me zgjedhje të lira në mes të viteve 1990, Presidenti i Bjellorusisë, Lukashenko, shkatërroi gradualisht çdo element të demokracisë së re të atjeshme dhe ndërtoi një...

18:44 Aktualitet
Nga Flora Xhemani Baba

Dhërmiu, fytyra e vërtetë e shoqërisë shqiptare

Nga Flora Xhemani Baba Nëse doni të kuptoni se si funksionon shoqëria shqiptare, mos u gënjeni nga ekranet, ku analistët bëjnë skanerin e politikës dhe ku vipat na tregojnë “la...

18:07 Gjeopolitika
SHBA, e hapur të negociojë me Kinën

“Do të mbajmë qëndrim të ashpër për të mbrojtur amerikanët”

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, ka folur për disa çështje të rëndësishme që kanë të bëjnë Shtetet e Bashkuara dhe Kinën, si marrëdhëniet tregtare, kërcënimet për sigurinë kombetare, apo...