MENU
klinika

Lajmet e Fundit

17:54 Klinika Online
Bima që befasoi mjekët

Pastron mëlçinë dhe gurët në tëmth

Gjembgomari është një bimë që lulëzon dhe që i përket familjes botanike të luledeles dhe mban emrin botanik Silybum marianum. Ekstrakti i gjembgomarit, që përgatitet nga farat e bimës ndihmon...

17:37 Aktualitet
"Një shpjegim për të gjithë qytetarët e Roskovecit"

Drogë në makinën e Bashkisë, reagon Majlinda Bufi

Arbër Bufi, 35-vjeçari, nip i kryetares së bashkisë së Roskovecit, Majlinda Bufi është proceduar penalisht. Mediat raportojnë se në makinën e tij është gjetur një sasi e konsiderueshme droge e...

17:10 Aktualitet
Përditësimi i MSH mbi situatën në vend gjatë 24 orëve

Shqipëri/ Shënohen 5 viktima dhe 156 të infektuar

Situata epidemiologjike në vend në javën e fundit paraqitet e qendrueshme. Sipas të dhënave javore rezulton se mesatarja e rasteve ditore është 145 raste. Gjatë kësaj jave ka vijuar edhe...

16:50 Aktualitet
Ç’thotë kryemjeku britanik?

Koronavirusi do të jetë me ne përgjithmonë?

Një nga anëtarët e grupit shkencor që këshillon qeverinë britanike për koronavirusin, tha sot se epidemia do të jetë gjithmonë prezente “në një formë ose në një tjetër”. Prandaj Sir...

16:45 Aktualitet
Ryshfet e fshehje pasurie

SHBA-BE ‘skedojnë’ 12 gjyqtarë e prokurorë që duhet të ikin nga drejtësia

Gjatë tre viteve të veprimit të ligjit të Vetingut, përfaqësuesit e Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimit Evropian në Operacionin Ndërkombëtar të Monitorimit të Vetingut, kanë identifikuar një listë...