MENU
klinika

Lajmet e Fundit

16:05 Evropa
The Guardian

Pse askush nuk ia “tregon vendin” kryeministrit hungarez?

Si një hungarez që jeton në Berlin, i ndiqja nga larg protestat kundër Viktor Orbanit, derisa, shkova në shtëpi për Krishtlindje. Muajt ​​e fundit kanë qenë shumë të veçantë për...

15:44 Lajme
32 persona në pranga

“Rruga e gabuar”, Ambasada Amerikane i ‘shtrëngon’ dorën Policisë

Ambasada Amerikane në Tiranë ka reaguar për arrestimin e 32 personave në kuadër të operacionit “Rruga e Gabuar”. Autorët kontrabandonin njerëz drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Kanadasë dhe Britanisë...

15:43 Futbolli
4 çiftet e turit tjetër

Përcaktohen çerekfinalistët e Kupës

Janë përcaktuar 8 ekipet që do të vijojnë garën në Kupën e Shqipërisë, pas ndeshjeve të kthimit, ku pati edhe përmbysje, një pjesë të pritshme. Kështu, në Grupin A, Skënderbeu,...

15:04 Lajme
Debatet

Historia e abuzimit të 14-vjeçares në Kavajë debatohet në komision

Përplasje në Kuvend lidhur me ngjarjen e rëndë të ndodhur në Kavajë ku 8 adoleshentë  janë në hetim për akuzën ‘marrëdhënie seksuale me një të mitur” me një vajzë 14...

15:03 Kultura
Mesazhe simbolike

Pse aktori gjerman, hodhi unazën e tij mbi trupin e Moisiut?

Më 22 mars 1935, në orën 07:10, mbylli sytë përgjithmonë, në sanatoriumin e Kotazh të Vienës, në moshën e pjekurisë artistike, aktori 56-vjeçar Aleksandër Moisiu. Ia ndërprenë karrierën mushkëritë e...