MENU
klinika

Lajmet e Fundit

17:55 Aktualitet
Reagimi në konferencën për shtyp

Rama tregon planin për 11-vjeçarin e mbetur në Siri

Kryeministri Edi Rama ka folur sot në nisje të konferencës për shtyp për rastin e 11-vjeçarit shqiptar Alvin Berisha, historia e të cilit u publikua nga emisioni “LE Iene”, në...

17:49 Aktualitet
Rama jep përgjigjen

Pas refuzimit të BE a duhet t’i kërkoni parlamentit mocion besimi?

Kryeministri Edi Rama deklaroi se nuk do t’i kërkonte në asnjë moment mocion besimi parlamentit shqiptar për t’i hapur rrugë largimit apo konfirmimit të tij në qeveri, pasi vendi dështoi...

17:43 Gjeopolitika
Nga Daily Times

Asnjë vend në botë nuk e ‘injoron’ dot Rusinë e Putinit

Vendimi i Rusisë, për të mbrojtur serbët nga pushtimi i Gjermanisë dhe perandoria e tij e unitetit austro-hungarez nuk ishte një makth i papritur në mes të natës. Por ishte...

17:34 Aktualitet
“Bëmë përpjekjet maksimale”

Rama flet me keqardhje për negociatat: Nuk u arrit konsensusi, por ne…

Pas vendimit negativ të BE për hapjen e negociatave për Shqipërinë, kryeministri Edi Rama ka dalë në një konferencë për shtyp, ku është shprehur se Shqipëria ka bërë maksimumin por arsyeja...

17:25 Aktualitet
“Në gjithë Shqipërinë ka keqardhje..."

Refuzimi i Shqipërisë, Balla reagon për negociatat

Sekretari i Përgjithshëm i PS, Taulant Balla  ka reaguar gjatë një aktiviteti në Cërrik lidhur me vendimin e Këshillit Europian për të mos çelur negociatat me BE. “Në të gjithë...