MENU
klinika

Lajmet e Fundit

12:19 Gjeopolitika
Editorial i The Guardian

Demokraci nuk është vetëm kryqi në fletën e votimit!

Të gjitha ligjet, rregullat dhe procedurat që rregullojnë politikën tonë nuk mund të fshehin një të vërtetë të thjeshtë. Demokracia nuk mund thjesht të zbatohet nga gjykatat, kuti votimi, dhe...

12:13 Aktualitet
Meta: Naive të presësh dorëheqjen e Ramës

“Refuzimi i negociatave me BE, përgjegjësi e qeverisë”

Në një intervistë për ‘News24’, presidenti Ilir Meta komenton për herë të parë refuzimin e hapjes së negociatave Shqipëri-BE dhe për këtë bën përgjegjëse qeverinë. Sipas Metës, do të ishte...

11:50 Durresi
68 mijë m2 tokë shtetërore

Pronat tek Kepi Rodonit, para gjykatës të arrestuarit

Dalin para Gjykatës së Durrësit 18 personat e arrestuar pak ditë më parë lidhur me tjetërsimin e 68 mijë metër katrorë tokë pranë Kepit të Rodonit. Mes të arrestuarve për të cilët fillimisht u...

11:38 Kultura
Artefakte

Google sjell në 3D qytetërimin e lashtë Maja

      Gjiganti teknologjik “Google” në bashkëpunim me muzeun e britanik dhe Institutin Kombëtar të Meksikës për Antropologjinë dhe Historinë, me qëllim që të digjitalizojë botën e lashtë të...

11:27 Lifestyle
Merret vendimi drastik për Rita Orën

“Rita e Haradinaj dhe Thaçit mbështet kriminelët e UÇK”

Dy ditë më parë, Serbia u bezdis nga posterat e këngëtares shqiptare me famë botërore, Rita Orës në vendin e tyre. Ajo ishte zgjedhur si imazhi i disa bizhuterive, mirëpo...