MENU
klinika

Lajmet e Fundit

10:43 Aktualitet
Reagimi

“Liria e Shtypit”, apeli që ka Meta për gazetarët

Presidenti i vendit, Ilir Meta ka dalë me një apel të fortë për gazetarët në kuadër të ‘Ditës Ndërkombëtare të Lirisë së Shtypit’. Përmes një postimi në Facebook, Meta e...

10:39 Gjirokastra
Incidentet e dhunshme

Protesta në Gjirokastër, arrestohen 16 persona

Pas përfundimit të protestës së partisë demokratike, komisariatet e Qarkut të Gjirokastrës kanë filluar me arrestimin e disa qytetarëve  që ishin pjesëmarres. 16 protestues nga Gjirokastra, Tepelena, Memaliaj, Përmeti e...

10:34 Aktualitet
Detajet

Si u ekzekutua Devi Kasmi? Zbardhet dëshmia: Një i maskuar rrinte…

Dëshmia e një punonjësi të palestrës, e cila ishte në pronësi të viktimës Devi Kasmi duket se ka mbështetur edhe pretendimin e prokurorisë për Krimet e Rënda, se Kasmi është...

09:51 Kosove
Samiti i Berlinit i vë në lëvizje

Vuçiç javën e ardhshme në Tiranë

Me datë 8 maj, presidenti serb Aleksandar Vuçiç do të fluturojë drejt Romës ku do të realizojë një takim me zëvendëskryeministrin e Italisë, Matteo Salvini. Temë kryesore e këtij takimi...

09:18 Kosove
Detajet

Veseli mbledh sot krerët e shtetit të Kosovës, ç’pritet të diskutohet?

Kreu i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka mbledhur sot në takim krerët e instituciineve. Ky takim vjen pas përfundimit të Samitit në Berlin dhe pjesë e tij janë Presidenti...