MENU
klinika

Lajmet e Fundit

17:05 Showbiz
Hedh poshtë akuzat

Skandal në funeralin e Aretha Franklin? Reagon peshkopi

Përveç miqve dhe dashamirësve, në lamtumirën e fundit për Aretha Franklin në funeralin e saj ishin të pranishëm edhe personalitete të njohura muzikore si dhe politike, nga Bill Clinton te...

17:02 Trevat
Marrëveshja, Kosovë-Serbi

Kosova ‘përçan’ Serbinë/ Deklaratat e forta të Vuçiç

Marrëveshja midis Kosovës dhe Serbisë mbetet ende e vështirë për tu arritur. Presidenti i Republikës së Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka reaguar në lidhje me cështjen e përfolur. Sipas presidentit  Vuçiç,...

16:57 Futbolli
Ylli i Tottenham

Triumfon në Azi, Son shmang ushtrinë në Kore

Për të është folur shumë kohët e fundit, por vjen triumfi dhe Son-Heug-min i Tottenham do të shmangë shërbimin ushtarak për Korenë e Jugut, pasi arriti të ndihmonte vendin e...

16:51 Uncategorized
Forumi i Dubrovnikut

Bushati: Sfidat me të cilat përballet rajoni duhen adresuar

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati, në Forumin e Dubrovnikut me temë: “Forcimi i qëndrueshmërisë – Mesdheu, Evropa dhe Ballkani Perëndimor”,  theksoi katër sfida kryesore me të...

16:41 Sport
Volejboll Femra

Kombëtarja U-19 e nis keq Europianin

Kombëtarja U-19 e Shqipërisë në volejboll për vajza është mundur sot pasdite 3-0 nga Holanda, në takimin e vlefshëm për fazën finale të Kampionatit Europian të volejbollit për këtë grupmoshë,...