MENU
klinika

Lajmet e Fundit

13:12 Kultura
Simboli Tukiçi

“Këngëtar si Ibrahimi një herë lindin!”

Ibrahim Tukiçi, talenti i muzikës, zëri i të cilit thuhej se dilte nga shpirti dhe mendja. Simboli Tukiçi lindi në Shkodër me 5 prill 1926, aty ku edhe u shkollua...

12:57 Aktualitet
"Propozimi ynë mbetet mbi tryezë"

Negociatat/ Basha: Rruga që ka zgjedhur Rama, e gabuar!

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha pas takimit që zhvilloi me ministrin e Jashtëm të Austrisë, Alexander Schallenberg foli para gazetarëve , ndërsa u ndal tek procesi i hapjes së...

12:50 Bota
Operacioni në Siri

Trump: Shkatërrojmë ekonominë e Turqisë nëse kalohen limitet

Presidenti Donald Trump ka kërcënuar të shkatërrojë ekonominë e Turqisë nëse vendi shkon “përtej kufijve” pas vendimit të tij të befasishëm për tërheqjen e forcave amerikane nga veri-lindja e Sirisë....

12:37 Bota
Nga Deutsche Welle

Matja e muskujve mbi kurrizin e refugjatëve

SHBA janë të zemëruara me ndërhyrjen e paralajmëruar të Turqisë në Sirinë veriore, thuhet. Por ajo që dëshiron Erdogan, nuk është kundër interesit të Donald Trump, është i mendimit Miodrag...

12:28 Evropa
Deklarata befasuese e Mike Pompeo

“SHBA dëshiron që Greqia ta udhëheqë Ballkanin”

Sekretari i Shtetit amerikan, Mike Pompeo nënvizon se SHBA kërkon të fillojë bisedimet me kryeministrin Kirijakos Micotakis, me qëllim që Greqia të luajë një rol udhëheqës në Ballkan. Në një...