MENU
Sfida më e re!

Të rrëzohesh si vip

10 raste

Kur historia përsërit vetëveten

Shkencëtarët thonë se historia kalon në disa etapa. Pra, ngjarjet që vëzhgojmë tani, tashmë janë...

Lista

Forbes’ zbulon aktoren më të paguar në botë

Revista “Forbes” ka publikuar në artikullin e radhës listën e aktorëve më të paguar. Ndoshta...

E zbuluam!

Kë kopjoi Lori me veshjen në dasmën e Sarës?

Dasma e Sara Hoxhës dhe Ledion Liço rrëmbeu gjithë vëmendjen mediatike. Por një protagoniste tjetër...

Letra e Charlie Chaplin për të bijën

“Unë nuk kam qenë engjëll, por u përpoqa të jem njeri”

“Unë flas me ty për paratë edhe pse e di forcën e tyre djallëzore. Unë...

Almanak

Histori/ Çfarë ka ndodhur më 17 gusht?

1386 – Karl Thopia, princi i Mbretërisë së Shqipërisë, me kryeqendër Durrësin, krijon aleancë me...

Mbretëresha e skenës në 4 dekada

Madona, 60 vitet e divës

Kur në 1979-ën, në moshën 21 vjeçare me vetëm 35 dollarë në xhep Madona la...

Çfarë pëlqejnë femrat

Meshkujt, me apo pa mjekër?

Mesa duket nuk ka më dyshim, mjekra te meshkujt ndikon pozitivisht. Edhe ju femra që...

Studimi

Meshkujt, apo femrat tradhtojnë më shumë në verë?

Sipas një studimi të ri, femrat kanë më shumë mundësi për ta tradhtuar partnerin e...

Cilat janë planet e tyre?

Çfarë po ‘kurdis’ Noizy dhe vajza e miliarderit shqiptar?

Niki Delijorgji, vajza e biznesmenit Mihal Delijorgji, është një prej modeleve më të suksesshme shqiptare...

Fiksojini mirë!

4 gjërat që nuk duhet të bëni për një mashkull, pavarësisht se e doni

Këtu janë 4 gjërat që nuk duhet të bëni kurrë për një mashkull, pavarësisht se...

Kujdesi ndaj lëkurës

5 faktet që çdo femër duhet të dijë rreth lëkurës

Lëkura është e aftë të rigjenerojë vetveten çdo muaj. Ajo është organi më i madh...