MENU
Do edhe nuse shqiptare

Reperi Cliqme ia merr valles në Kosovë

Pavarësia e Kosovës

Elvana Gjata mban koncert më 17 shkurt

Pasi theu heshtjen dy ditë para ditëlindjes së saj, ku tregonte gjendjen e saj të...

Rita, Dua, Bebe

Shqiptaret shkëlqejnë ende pa nisur “Grammy Awards”

Në prag të “Grammy Awards”, ngjarjes më të rëndësishme muzikore botërore, yjet u mblodhën në...

“Soldi”

Mahmood triumfon në Sanremo

Kënga “Soldi” e këngëtarit të ri Mahmood është shpallur fituese e edicionit të 69 të...

Ja si do të quhet

Rihanna e ka gati albumin e 9-të

Siç dhe është bërë e ditur dhe më parë, gjatë kësaj kohe Rihanna ka qenë...

Bashkëshorti i Mbretëreshës

Duka i Edinburgut merr vendimin ekstrem pas aksidentit…

Tashmë në moshën 97-vjeçare dhe pas një aksidenti ku plagosi një grua vetëm pak ditë...

Reagimi

Aurela Gaçe: Shoqëria po “masakron” femrat e dhunuara

Dy ngjarje të rënda të abuzimit me vajza të mitura në Shqipëri dhe në Kosovë...

“Më ruajti policia”

Greta Koçi rrëfen përndjekjen nga fansi

Ndoshta për shumë persona është ëndërr të jenë të famshëm, por për ata që e...

Ngjarja tragjike

Vdes në aksident reperi, po shkonte në koncert

Një aksident i rëndë automobilistik ka ndodhur në Staffordshire të Anglisë, ku reperi i njohur...

Shan publikun

Bebe Rexha dështon në Los Anxhelos, ndërpret këngën

Këngëtaret shqiptare me famë botërore kanë marrë suksese të shumta kohët e fundit, por sigurisht...

Pas një sëmundje

Shuhet aktori i famshëm, 5 herë i nominuar për “Oscar”

Aktori i famshëm britanik, Albert Finney, i nominuar 5 herë për “Oscar” është ndarë nga...

Tjetër shans

Belen fal tradhtinë, rikthehet me babanë e djalit të saj

Tradhtia e balerinit Stefano De Martino, pak kohë më parë, bëri që Belen Rodriguez t’i...