MENU
klinika
Nga Mentor Nazarko

Madam Presidentja ka në dorë demokracinë në Kosovë

Preç Zogaj

Analiza për librin “Misioni im”/ Fjalët kyçe të alternativës ‘Basha’

PREÇ ZOGAJ Libri “Misioni im” i kryetarit të PD-së, Lulzim Basha, ka njohur një festival...

Nga Mustafa Nano

Krijimi i “Vetëvendosjes” në Tiranë është një lëvizje budallaqe dhe mistrece, Albin!

Nga Mustafa Nano Sonte dua të flas pak për Albim Kurtin, i cili sapo është...

“Merrni punëtorë nga Bangladeshi”

Lubonja komenton deklaratën e Ramës: Kryeministri i do njerëzit pa gojë, që të punojnë si skllevër

Analisti Fatos Lubonja, në një lidhje “Skype” në “News 24” komentoi ndër të tjera edhe...

"Basha nuk duartroket kryeministrin për këtë proces, por e injoron"

Fushata elektorale, Nazarko: Rama ka fituar kredite me vaksinat, e konsideron veten shpëtimtari i popullit

Analisti Mentor Nazarko, i ftuar në rubrikën “Opinion” në “News 24”, komentoi ideologjinë në fushatat elektorale të dy...

Analiza

Preç Zogaj: A mos dikush nuk e do në SPAK prokurorin Anton Martini?

Dje  u bashkova me grupin numerikisht modest të gazetarëve, që  ndoqën  në monitor në Kolegjin ...

Nga Lorenc Vangjeli

Kryeministër për herë të tretë apo opozitar për herë të parë

Nga Lorenc Vangjeli Eshtë ende proverbial paralajmërimi i Sali Berishës 20 vjet më parë: “Do...

Nga Spartak Ngjela

Bashkim Fino e shpëtoi Shqipërinë në trazirat e vitit 1997

Nga Spartak Ngjela Bashkim Fino, nuk jeton më. Dhe me dhimbje më duhet ta them...

“Fushata e mërzitshme, premtohet shumë e në fund asgjë”

Sokol Balla: Përcaktuese dhe partitë e vogla, në zona të caktuara kanë ndikim

Gazetari i njohur Sokol Balla, i ftuar në rubrikën “Opinion” në “News 24”, komentoi çeljen e fushatës elektorale...

Sokol Balla

Zot ruaj Mbretëreshën dhe Shqipërinë!

Në tetë mars të vitit 1989, në shkallët e RTSH, vetëm 20 metra larg rreshtit...

Mustafa Nano

Bajlozi i zi, monstra Edi Rama dhe puritanët e PD me Berishën në krye, që duan të çlirojnë Shqipërinë nga kjo e keqe

Nga Mustafa Nano* Opozitarët shqiptarë në këtë fillim fushate janë nervozë. Ky është një vëzhgim...