MENU
klinika
Lufta

Nazarko: Ja pse Kosova nuk i ngjan Ukrainës

Sulmet ndaj policisë

Situata në veri të Kosovës, Nazarko: Zgjidhet edhe me diplomaci, në koordinim me NATO-n

Analisti Mentor Nazarko i ftuar në “Ballkan” në Abc të gazetares Linda Karadaku, ka komentuar...

“Aty krimi ështe njish me shtetin serb”

Sulmi ndaj policisë në veriun e Kosovës, Nazarko: Mund të jetë provokim serb

Situata e vështirë në veriun e Kosovës, ka qenë tema e diskutimit ditën e premte...

NGA FITIM ZEKTHI

Kriza e PD-së nuk është as Berisha, as Basha dhe as ndarja e saj

NGA FITIM ZEKTHI Partia Demokratike dhe opozita është zhytur në një krizë të thellë. Ajo po vërtitet...

Nga Lutfi Dervishi

Dilema e PS-së: Presidenti që duam apo presidenti që duhet?

Nga Lutfi Dervishi Tani që po afron momenti  i procesit të zgjedhjes së kryetarit të...

Nga Lorenc Vangjeli

Edi Rama nuk do t’i shkruajë Ilir Metës deri në 24 korrik

Nga Lorenc Vangjeli Katër vjet më parë, në fund të dhjetorit 2018, Edi Rama bëri...

Nga Roland Qafoku

A e bashkon dot Enkelejd Alibeaj PD-në? 10 pika ku ai avantazhohet dhe disavantazhohet

Nga Roland Qafoku Kryetari në detyrë Enkelejd Alibeaj ka bërë publike platformën e tij për...

Platforma e Alibeajt për bashkimin e PD

Boçi: Edhe sikur e pikuar nga qielli të jetë do të sjellë përçarje dhe ndasi!

Deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi ka reaguar pasi kreu i Grupit Parlamentar Enkelejd Alibeaj...

E ardhmja e PD

Zheji: “Lufta” do të vijojë mes dy palëve, shoh bashkëjetesë konfliktuale

Situata aktuale në PD dhe e ardhmja e saj, ishin temë diskutimi në emisionin “Pikat mbi...

Nga vizitat e Ramës te sanksionet e DASH

Nazarko: Kryeministri vazhdon t’i ketë kuotat e larta në Gjermani. Po diversifikohen figurat e targetuara nga SHBA

Analisti Mentor Nazarko i ftuar në rubrikën “Opinion” në News24 ka komentuar zhvillimet e fundit në vendin tonë, nisur...

Nga Ben Andoni

Kongresi i PD-së ose fundi i partisë së pluralizmit shqiptar

Nga Ben Andoni Nga momenti që ish-kryetari i PD-së, Lulzim Basha, iu drejtua organeve të...

Nga Artur Ajazi

Krimi, ‘të fortët’ dhe policia

Nga Artur Ajazi Eshtë fakt, se krimi ka rritje, ashtu siç është fakt i padiskutueshëm...