MENU
klinika
Mero Baze

E vetmja garë reale është kush bashkon opozitën, jo kush bashkon PD

Intervista

Preç Zogaj: Vija ndarëse në PD janë marrëdhëniet me SHBA dhe Perëndimin

Presidenti i institutit liberal “Pashko”, Preç Zogaj ka dhënë një intervistë për gazetën “Mapo”. Duke...

Situata në PD

Zheji: Berisha në pozicion komod, po shmang dëmet kolaterale

Në studion e emisionit “Pikat mbi I” u diskutuan zgjedhjet në çdo strukturë të PD....

Bashkim apo ndarje e PD?

Zheji: Alibeaj mori nofkën ‘peng’, ‘asimilohet’, ose nxirret jashtë

Bashkim apo ndarje e PD? Kjo është tema që është diskutuar sot në emisionin ‘Pikat...

Nga Mero Baze

Padurimi i Berishës për ta ndarë pjesën e vet nga PD

Sali Berisha nuk pret dot as Kuvendin e 30 prillit. Prioriteti i tij i ri...

Zhvillimet e fundit

Çupi: Berisha nuk do ndalet derisa ta shkatërrojë PD-në, sillet si shefi i partisë!

Sali Berisha nuk do të ndalet derisa të shkatërrojë Partinë Demokratike. Kështu pohon për Report...

Zhvillimet në PD

Lubonja: Bashkimi, i vështirë! Alibeaj s’ka autoritet të ulet me Berishën

Analisti Fatos Lubonja ishte i ftuar në rubrikën “Opinion” në News24 ku ka komentuar edhe zhvillimet e...

Nga Mentor Kikia

Kur të gjithë e akuzojnë drejtësinë, ky është lajm i mirë.!

Nga Mentor Kikia Disa ish zyrtarë dhe politikanë të nivelit të lartë, janë në burg,...

Nga Skënder Minxhozi

Shajeni Amerikën, por ruajeni fjalën e fundit se nuk i dihet

Nga Skënder Minxhozi Sa herë që SHBA hap listat e zullumqarëve në Shqipëri, efekti më...

Nga Andi Bushati

Legalizimi i kanabisit, alibia e panevojshme e Ramës me Këshillimin Kombëtar

Edi Rama mund të na e kursente një spektakël tek i cili nuk beson askush....

Nga Frrok Çupi

1 Metë + 1 mm më shumë

Nga Frrok Çupi Është hapur lajmi se njerëzit përgjegjës po mblidhen për të caktuar një...

Nga Mentor Kikia

Fitorja e Berishës dhe trilema e madhe e shqiptarëve!

Nga Mentor Kikia PD, për fat të keq, vazhdon të jetë ende ushqimi kryesor në...