MENU
klinika
Nga Mentor Nazarko

Domethënia e përplasjes së Presidentit Meta në Gjykatën Kushtetuese

Nga Shaban Murati

Kërkesa ruse për largimin e NATO-s nga Ballkani dhe Shqipëria

Se sa rëndësi ka Ballkani për strategjinë ruse të influencës në Europë e dëshmon këmbëngulja...

Nga Mentor Nazarko

Dardha e Rugovës. Ai si pasqyrë ku duhet të shihen të rinjtë pas tij

Nga Mentor Nazarko „Shiko se në fshat, kishim një dardhë të vjetër. E ujitnim, e...

Nga Mero Baze

Ibrahim Rugova, një misionar që mundi luftën me paqe

Nga Mero Baze Cercë është një fshat i vogël në Komunën e Istogut në Veriperëndim...

Nga Mero Baze

Dorëzimi i Berishës para 6 marsit dhe vetmia e madhe e aleatëve

Nga Mero Baze Më në fund Sali Berisha u detyrua të dorëzohet. Ai dhe mbështetësit...

Nga Skënder Minxhozi

Një ditë e rëndë sprove për Lulzim Bashën

Nga Skënder Minxhozi Sot është një ditë që Sali Berisha e ka shumë bezdi. Do...

“S’kemi pasur asnjë imponim”

Nazarko: Afrimi i Ramës me Erdogan ka forcuar subjektivitetin ndërkombëtar në politikën e jashtme

Analisti Mentor Nazarko ka komentuar vizitën e Presidentit të Turqisë në Tiranë Recep Tayyip Erdogan...

Nga Mentor Nazarko

Kur Papa… dhe Erdogani flasin për vëllazëri…

Nga Mentor Nazarko Vizita e djeshme e Presidentit Erdogan si gjithmonë nxiti polemika të shumta,...

"Këta thonë pse u shpall “non grata” se s’ka fakte"

Mustafa Nano: Berisha ka bërë Gërdecin, 21 janarin, u pasurua duke vjedhur

Shpallja non grata e Sali Berishës nga Departamenti i Shtetit është për analistin Mustafa Nano...

Nga Mentor Nazarko

Sherri për selinë dhe magjia e numrit 44

Nga Mentor Nazarko Ka tre rrafshe kryesore, që mund të shihet ajo që pritet të...

Nga Mentor Nazarko

Shqipëria në Direktoratin e botës, po Kosova?

Nga Mentor Nazarko Ndërsa mediat vendore dhe kombëtare janë përmbytur me lajme për përplasjen e...