MENU
klinika
Flet edhe për të ardhmen e PD-së

Mustafa Nano: Ilir Meta është bërë qesharak, por s’e shkarkojnë dot

Shpëtim Nazarko

Zgjidhja gjeniale e Bashës… As kaluar, as në këmbë, as veshur e as zhveshur

     Nuk do ndonjë marifet të madh mendor, për të kuptuar strategjinë e Bashës...

Nga Lorenc Vangjeli

Edi Rama, me Erdoganin si praktikë dhe me Ataturkun si projekt

Nga Lorenc Vangjeli Edhe pse vendi do të qeveriset nga Edi Rama, fituesi i këtyre...

Analiza

Albin Kurtit ia zgjat jetën dialogu me Serbinë

Albin Kurti është në gjysmën e 100 ditëve të para, koha kur një parti maturohet...

Andi Bushati

Nuk fitoi PS-ja, na grabiti shteti

Andi Bushati Këto zgjedhje nuk u fituan nga rilindja, ato u rrëmbyen nga makineria shtetërore....

Nga Skënder Minxhozi

Nuk është në pikëpyetje fati i Lulit, por i sistemit

Nga Skënder Minxhozi Pyetja e vjetër nëse Sali Berisha është ose jo pronari i panegociueshëm...

Xhafaj, Rakipi e Boçi sfidojnë liderët

Nazarko: Gabimet që zvogëluan shansin e PD për të fituar

Fatmir Xhafaj dhe djali i ish-deputetit Aqif Rakipi, Ornaldo Rakipi kanë thyer herësin në Tiranë....

Ja çfarë shkruan prestigjozja The Financial Times

Kjo është receta e përsosur për luftë të hapur në Ballkan

Ballkani Perëndimor ka shumë nevojë për një pjesëmarrje më të fortë të BE-së dhe SHBA-së...

“Një lolo në krye të PD”

Andi Bushati: Lulzim Basha duhet të japë dorëheqjen tani

Analisti Andi Bushati tha në emisionin “Shock” për z. Basha se ky i fundit duhet...

"Bashkëqeverisja do zhdukte edhe LSI-në"

Mustafa Nano: Rama mund të bëjë një grand-koalicion

Analisti Mustafa Nano thotë se këto zgjedhje treguan se shqiptarët e duan Edi Ramën pavarësisht...

“Do të jetë një natë tmerrësisht e gjatë për të”

Nazarko: Basha nuk ka asnjë shans që t’i shpëtojë gjykimit pas humbjes

Analisti Shpëtim Nazarko i ftuar në ‘News24’ teksa ka analizuar rezultatet që prodhuan zgjedhjet e...

"Moska u mund në Shqipëri"

Ngjela: Humbën krerët e korruptuar të PD!

Nga Spartak Ngjela Humbja e krerëve të korruptuar të Partisë Demokratike është fitore e madhe...