MENU
klinika
Agron Gjekmarkaj

Portreti i Kryeministrit dhe rebuset e opozitës

Mentor Nazarko

Tri leksione nga Maqedonia, një pozitiv për marrëveshjet politike; dy negative për monarkun e myslimanëve dhe kryeministrin shqiptar

Mentor Nazarko Zhvillimet në Maqedoni meritojnë vëmendje, të paktën parë nga këndvështrimi i një vëzhguesi,...

Nga Enver Robelli

Përpjekja e Grenellit për t’iu hakmarrë kancelares Merkel

Pas planeve për tërheqjen e një pjese të trupave amerikane nga Gjermania qëndron Richard Grenelli,...

Ardian Vehbiu

Sgarbi në Bylis: Një stuhi kake në rrjetet tona kombëtare

Nga Ardian Vehbiu Një stuhi kake – shitstorm – është ngritur në rrjetet tona kombëtare, pasi Vittorio Sgarbi,...

Nga Auron Tare

Pse grekë? Po çfarë? – Romakë!

Pse Grekë? Po çfarë? Romakë Pse romakë? Po çfarë? Bizantinë Bizantinë? Po ça o bizantinë?...

Nga Shpëtim Nazarko

Kryeministër, Pashalimani nuk jepet për asgjë në botë!

Ditët e fundit, pandehmat se Pashalimani në Vlorë, mund t’i jepet për bazë ushtarake Natos,...

Nga Eduard Zaloshnja

Mandati i tretë i Ramës, do të ishte gozhda e fundit në arkivolin politik të Bashës…

Me marrëveshjen politike për ndryshimin e kodit zgjedhor, mund të futen në të disa elementë...

Nga Neritan Ceka

Zgarbi, Zgërbot, Ilirët barbarë dhe europianët e fisëm

Nuk është e vështirë të kuptosh origjinën e cilësimit të Bylisit si qytet grek nga...

‘’Rotacioni i mundshëm me sistemin aktual’’

Nazarko: Rama vendoset në krizë kur ka përballë lider propozues!

Analisti Mentor Nazarko i ftuar në rubrikën ‘’Opinion’’ në News24 se rotacioni politik në 2021...

Andi Bushati

Shpjegimi i marrëveshjes, ç’fitoi opozita, ç’humbi Rama dhe sa rrezik ka ende të vidhet vota

Sot me marëveshjen për kodin e ri zgjedhor opozita ka të drejtën të thërrasë fitore,...

Nga Enkel Demi

Kur ardvelinjtë të kërkojnë “falje” është e qartë që po të bëjnë presion!

Zaida Çobo ka tërhequr padinë ndaj Ardi Veliut, gjë që ka shkaktuar mëri ndaj saj....