MENU
klinika
Nga Roland Qafoku

10 konkluzionet e protestës për vrasjen e Klodian Rashës

ANALIZA/ Andi Bushati

Vandalët që dhunuan Tiranën, e kanë me ne të gjithë

Andi Bushati Reagimi i dhunshëm ndaj vrasjes së Klodianit 25 vjeçar ka ndarë më dysh...

Nga Alma Janka

Ndal dhunës, vetëm bashkë mund t’ia dalim!

Ndal dhunës, vetëm bashkë mund t’ia dalim! Nga Alma Janka Në këto ditë të fushatës...

Nga Skënder Minxhozi

Nga Venecia nuk erdhi as kali i betejës, as shpata!

Nga Skënder Minxhozi Ndodhi pak a shumë siç po ndodh këto ditë në SHBA, me...

Nga Roland Qafoku

Nëntori i mirë dhe i keq i shqiptarëve

Nga Roland Qafoku Nuk besohet se ka një komb tjetër në botë sa ne shqiptarët...

Nga Eljon Kollçaku

Mediatizimi i dhunës në familje – zgjidhje apo ridhunim?

Nga Eljon Kollçaku Portretizimi i dhunës në familje nga media mbetet një pikë diskutimi dhe...

Nga Skënder Minxhozi

Deklaratat e Bashës zbulojnë falsitetin e (mos)hetimit të tij

Nga Skënder Minxhozi Megjithëse socialistët u shpejtuan t’i dërgojnë me anë të Taulant Ballës një...

Shpëtim Nazarko

Kancelari i vjetër, manovra e Napoleonit dhe Elbasani alla Palermo

        E çfarë frike keni, për të ardhmen e Gjermanisë? Kancelari i...

“Evropa duhet të veprojë për të ndryshuar Shqipërinë!”

Lubonja: Ndërtesa e demokracisë po shembet, 25 prilli do të jetë…

Analisti Fatos Lubonja komentoi në rubrikën “Opinion”, në News24, thirrjen e ambasadores së SHBA, Yuri...

Nga Skënder Minxhozi

Vdekjet Covid nuk janë kaseta e Bellanicës

Nga Skënder Minxhozi Me vdekjet e Covid 19 ka një lojë politike të pisët, në...

Shpëtim Nazarko

Kakërdhitë e Zagorisë, bariu i Skraparit dhe elita e gomerëve të Shqipërisë

Shiko, po më thoshte një miku im i vjetër. Në Zagori, deri para pak vitesh,...

Nga Mustafa Nano

Ajo që s’ka kuptuar Lulzim Basha e të vetët

Nga Mustafa Nano Kreu i PD-së, Lulzim Basha thotë, me ton zemërak, se numri i...