MENU
klinika
"E pafalshme që në Shqipëri..."

Pedagogu Endri Shabani përfundon dokoraturën në Oksford: Suksesi nuk është asnjëherë linerar

Nga Alfred Peza 

Lulzim Basha, i paaftë që ta imitojë në opozitë Sali Berishën e 1997

Nga Alfred Peza  Publikimi i fotove të të vdekurve nga pandemia në morgun e Tiranë,...

Nga Andi Bushati

“Liria ka emër”, por prangat janë për të gjithë njësoj

Nga Andi Bushati Në seancën parapraprake të paraqitjes së ish- presidentit Thaçi në Hagë pati...

Pse nuk duhet harruar tradita?

Dielli dhe Hëna, simbole të lidhura me paganizmin, por jo vetëm kaq…

DIELLI & HENA Dielli dhe Hena jane dy nga symbolet qe lidhen shume ngushte me...

Nga Alfred Peza

Për “Trumpistët” e Tiranës dhe “shqiptarin” e Shtëpisë së Bardhë

Nga Alfred Peza Të jesh i majtë dhe të presësh me gëzim, fitoren e Joe...

Nga Gjeneral Piro Ahmetaj*

Misioni i 25 Prillit: Tu kthejmë pushtetin, detin, naftën, minerat, te qytetarët!

Marrë nga faqja personale në FB: Të nderuar bashkë-Atdhetarë, të dashur miq/kolegë, Falënderoj përzemërsisht disa...

"Serbia ka ‘kopsitur’ letra për UÇK-në"

Mentor Nazarko për dorëheqjen e Thaçit: Do të krijohet një boshllëk institucional

Analisti Mentor Nazarko në një lidhje liven nga Kosova për ”News24” ka komentuar dorëheqjen e Hashim Thaçit...

Nga Alfred Peza

Pse Lulzim Basha nuk fiton dot vota me pandeminë

Nga Alfred Peza Përtacia për të menduar diçka tjetër, ose se dikush mund tja ketë...

Nga Veton Surroi

E drejta për të qenë njëkohësisht europian, shqiptar dhe mysliman

Nga Veton Surroi* 1. Një shqiptar vrau parmbrëmë në Vjenë katër veta, në një sulm...

Gjeneral * Piro Ahmetaj

“Kombi sytë nga deti, Perëndimi dhe Perëndia”!

Pa asnjë mëdyshje, Shqipëria është e bekuar me mbi 400 km kufijë detarë si dhe...

Nga Roland Qafoku

10 arsye përse Jozefina Topalli ka të drejtë

Nga Roland Qafoku E përjashtojnë. E sulmojnë egërsisht. E anatmetojnë. Ata që nuk kanë lidhje...

Nga Skënder Minxhozi

Rikthimi i “Gjeneral Covidit”!

Nga Skënder Minxhozi “Të veprojmë tani, ose epidemia do të na ikë nga duart”, me...