MENU
klinika
Nga Alfred Peza 

Humbja e Lulzim Bashës më 25 prill, si fitore edhe e së djathtës!

Nga Ben Andoni

PD, pas Romeos, Topallit, dhe atyre që hoqi…

Nga Ben Andoni Historiani dhe ish-deputeti Romeo Gurakuqi zgjodhi fundvitin për të reaguar ashpër për...

Gjeneral Piro Ahmetaj

Burrështetasit e 1912 me oligarkët 2020, si drita me t(m)errin”!

Marrë nga llogaria personale e gjeneral Piro Ahmetaj, në Facebook Burrështetasit e 1912 me oligarkët...

Shpëtim Nazarko

Rrogën minimale e ka në dorë xha Tarja, jo kryeministri

Nga një janari i vitit tjetër, qeveria do të detyrojë punëdhënësit për rrogën minimale. Ajo...

Shpëtim Nazarko

A po shkon secili në shtëpinë e tij?

Në sondazhin e Piepolit, duket në pamjen e parë një paradoks. Të dhënat e publikuara...

Veton Surroi

Mësimet e një çerekshekulli

VETON SURROI 1. Një ditë para fillimit të Konferencës së Daytonit më 1995, në Prishtinë ende...

Nga Roland Qafoku

10 konkluzionet e protestës për vrasjen e Klodian Rashës

Nga Roland Qafoku Në historinë 30-vjeçare të tranzicionit nuk ka ndodhur kurrë më parë që...

ANALIZA/ Andi Bushati

Vandalët që dhunuan Tiranën, e kanë me ne të gjithë

Andi Bushati Reagimi i dhunshëm ndaj vrasjes së Klodianit 25 vjeçar ka ndarë më dysh...

Nga Alma Janka

Ndal dhunës, vetëm bashkë mund t’ia dalim!

Ndal dhunës, vetëm bashkë mund t’ia dalim! Nga Alma Janka Në këto ditë të fushatës...

Nga Skënder Minxhozi

Nga Venecia nuk erdhi as kali i betejës, as shpata!

Nga Skënder Minxhozi Ndodhi pak a shumë siç po ndodh këto ditë në SHBA, me...

Nga Roland Qafoku

Nëntori i mirë dhe i keq i shqiptarëve

Nga Roland Qafoku Nuk besohet se ka një komb tjetër në botë sa ne shqiptarët...