MENU
klinika
Nga Ben Andoni

Zoti Rama, policia nuk ndryshon me afate por me shembuj

"Selia e PD nuk ndihet"

Nishani kritikon Bashën: Heshti, tani le të presim shtatorin

Nga Bujar Nishani Para pak ditësh në pararendje të takimit në kuadër të Proçesit të...

"Rama me Kurtin duhet të bashkëpunojnë"

Mentor Nazarko: Nëse Rama e Kurti gjejnë gjuhën e përbashkët, politika e jashtme në rajon do të jetë e fuqishme

Këtë të martë në emisionin “Log” me gazetarin Endri Xhafo dhe me të ftuar, analistin Mentor Nazarko,...

Pas arrestimit të Fatos Tushes

Frrok Çupi paralajmëron arrestimet e bujshme në Tiranë: Meta i pari nga peshqit e mëdhenj…

Kryebashkiaku i Lushnjës, Fatos Tushe u arrestua sot nga SPAK, nën akuzat për korrupsion në...

Nga Skënder Minxhozi

Fatos Tushe dhe një hedhje nga kati i dhjetë pa parashutë

Nga Skënder Minxhozi Fatos Tushe nuk është Sali Berisha. Kryetari i deritanishëm i bashkisë Lushnje...

Nga Andi Bushati

Gjykata Kushtetuese në sfondin e një drejtësie të tredhur

Ndërkohë që vendimi i Gjykatës Kushtetuese për fatin e shkatërrimit të Teatrit Kombëtar, po shoqërohet...

Marrëdhëniet mes shteteve

Mustafa Nano: Turqit duhet ta dinë, Shqipëria nuk është Turqi

Mustafa Nano thotë për MCN se jo vetëm Rama, por edhe qeveritë e tjera e...

Mentor Nazarko

Profesor Qosja, një shtyllë e mendimit dhe aksionit kombëtar

       Më 25 qershor, mendimtari i madh shqiptar, Rexhep Qosja, bëri 85 vjeç...

Nga Skënder Minxhozi

Kur amerikanët s’kanë kohë të takojnë Ilir Metën

Nga Skënder Minxhozi Ka raste kur në një vizitë nga larg, mesazhi të mos jetë...

Nga Erjon Braçe

Pse ndëshkohen kaq pak gangsterët dhe banditët? Kjo pavarësi duhet të marrë fund

Nga Erjon Braçe Mbajtja e armeve pa leje e makine, motorr etj, ne ambjente publike...

Frrok Çupi

Të fortin e bën makina…

… Të fortin nuk e bën nëna, por e bën makina, mund të ishte ky...

Preç Zogaj

Merreni dhe çojeni në Tiranë këtë shtatore…

PREÇ ZOGAJ Policia dhe Prokuroria po ndërtojnë dinamikën… e plojës me armë zjarri në Velipojë...