MENU
klinika
Ngjarja në Velipojë

Mustafa Nano: Këtu vritesh për hiç gjë, duhet të zbutemi si njerëz

Skënder Minxhozi

Vija bregdetare, simptomë e një shteti të sëmurë

Pa kaluar as 24 orë nga masakra e Velipojës, ku shezlongët dhe ndarja e hapësirës...

Mesazhi që i dërguan me zhdukjen e fotove me Bejker

Fatos Klosi: Pse amerikanët e kanë “halë në sy” Berishën

Vendimi i Departamentit Amerikan të Shtetit për futjen në listën e zezë të Sali Berishës...

“Person i padëshiruar pa asnjë fakt!”

Sali Berisha publikon analizën: Pse Rama deklaroi në 2019 se isha ‘non grata’!

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një shkrim analistik pranë Institutit Ndërkombëtar “IFIMES”, në të cilin...

Nga Mentor Nazarko

Koha e Ramës për politikë të re të jashtme të Shqipërisë

Jo të gjithë të këqiat bëjnë dëm, thotë një fjalë e urtë italiane. Për një...

Frrok Çupi

Si të ishim nën pushtim

Frrok Çupi Po të ishim të pushtuar, atëherë do ta dinim pse e ndryshonim sjelljen...

Nga Spartak Ngjela

Pas njëqind vjetësh në Parlamentin e Serbisë është një trim, patriot dhe me vlera të larta të shqiptarizmit

Nga Spartak Ngjela Shaip Kamberi, deputet në Parlamentin e Serbisë, i cili është edhe kryetari...

Nga Frrok Çupi

Mirë me PD-në, po me gurët e varrezave- pse?

Nga Frrok Çupi Një gjë krijon pështjellim nga sjelljet në PD: Mirë se kryetari edhe...

Artur Ajazi

Për ata që thonë se, ‘Meta është njeri i amerikanëve’

Artur Ajazi Gjykata Kushtetuese e ka caktuar relatorin e çështjes për shkarkimin e Presidentit Ilir...

Zheji: Nëse Kushtetuesja vendos pro mazhorancës...

Zgjedhjet e 2019-ës/ Lubonja: Rama mund të kërkojë të ripërsëriten

Gjykata Kushtetuese, me kërkesë të kryetares së Bashkisë së Shkodrës, Vltana Ademi është duke shqyrtuar...

Nga Ben Andoni

PD-ja nuk ngrihet dot si Feniksi por nga sinqeriteti i të mirës!

Nga Ben Andoni Procesi i analizës në PD po nis në një mënyrë shumë origjinale...

Artur Ajazi

PD në Parlament, si parti pa aleatë

Artur Ajazi Kreu i PDIU-së Shpëtim Idrizi është aleati i pari i koalicionit opozitar që...