MENU
klinika
Nga Andi Bushati

Ku çon rruga e kthesës së Labinotit?

Nga Veton Surroi

Një shqiptar në pushtet, çfarë ndryshon për shqiptarët pas humbjes së Gjukanoviçit?

Nga Veton Surroi Milan Roqen, ish-ministër i Jashtëm i Malit të Zi dhe njëri prej...

Nga Alfred Peza

Padurimi opozitar për datën e zgjedhjeve të reja!

Nga Alfred Peza Shumë media ngritën pyetjen se përse Ilir Meta dhe Lulzim Basha i...

Nga Skënder Minxhozi

Zgjedhjet shqiptare dhe një ulqinakas filoserb

Nga Skënder Minxhozi Në ambjentin politik shqiptar ka një ethe të përgjithshme, që nuk lidhet...

Nga Alfred Peza

Nuk e blen dot fitoren tënde, me fitoren e të tjerëve!

Nga Alfred Peza Vetëm pasi i sheh liderët e opozitës sonë, që të gëzojnë më...

"Teknokrati që preferon mbiemnin Abazoviq..."

Fati i Malit të Zi nuk është në duart e një shqiptari!

Nga Col Mehmeti Mali i Zi po e merr përfundimisht dekadencën tu hi në nji...

Alarmi i ish-kryeministrit italian Romano Prodi

“Turqia po përforcon pozitat në Shqipëri në dëm të Italisë dhe Europës”

Me titullin “Rasti i Shqipërisë/Marrëdhëniet në Mesdhe që i shërbejnë Jugut”, ish kryeministri i Italisë, Romano...

Nga Ben Andoni

Shqipëri e Maqedoni, a do ketë protesta në shtator?!

Nga Ben Andoni Opozita po mundohet të përfitojë nga çdo hap fals i kryeministrit Rama....

Preç Zogaj

Pse Biden pritet të jetë mbështetësi i kauzave të mëdha shqiptare nëse fiton zgjedhjet

Nga Preç Zogaj Kësaj jave ishte radha e Partisë Republikane të mbante Konventën e saj...

Nga Alfred Peza

Intrigë veç rri në këmbë, pa mer çfarë rruge të duash!

Nga Alfred Peza Ka një shprehje të njohur të Shekspirit, të cilët edhe nëse nuk...

Nga Mentor Kikia

Nuk na duhet një qeveri e re, por një mënyrë e re qeverisjeje

Nga Mentor Kikia Ne nuk kemi thjeshtë nevojë për të ndryshuar një ekip qeverisës me...

Besnik Mustafaj

Për shqiptarët e Malit të Zi është koha tani

Besnik Mustafaj Më 30 gusht, pra, të dielën e ardhshme, në Republikën e Malit të...