MENU
klinika
Skënder Minxhozi

Ruli e ka kuptuar (vonë, po më mirë vonë se kurrë)

Alfred Peza

Për Shqipërinë do të nisë epoka e re, post Sali Berisha!

Nga Alfred Peza Dalja e Sali Berishës nga skena politike shqiptare këtë radhë, duket se...

Alfred Peza

Një manual për të kuptuar talljen e PD me kandidatët!

Nga Alfred Peza Ka një aksiomë jo vetëm në politikë, por në çdo fushë të...

Artur Ajazi

Për ata që ju thonë se keni vetëm Edin dhe Lulin

Artur Ajazi Ata që ju thonë se keni vetëm dy mundësi, kur të vijnë zgjedhjet,...

Nga Preç Zogaj

Fryma krijon, kalkulimet ndihmojnë

Nga Preç Zogaj Kuvendi i Shqipërisë votoi pardje ndryshimet kushtetuese që lejojnë hapjen e listave...

Alfred Peza

Shkolla politike e Bashës, ose “tring zilja” në shtator!

Nga Alfred Peza Lulzim Basha është një ndër ato lloj liderësh politikë që nuk bën...

Nga Alfred Peza

Kur Lulzim Basha nis e punon, kur të gjithë po pushojnë!

Nga Alfred Peza Megjithëse punon kur të gjithë pushojnë dhe fle gjumë kur të gjithë...

Nga Artur Ajazi

Dava e humbur, zoti Basha

Nga Artur Ajazi Lulzim Basha ka refuzuar Këshillin Politik, ka refuzuar ftesat e shumta të...

Fatos Lubonja

Ndryshimi kushtetues, opozita bie nga shiu në breshër

Deformimi i vullnetit të popullit në votime ka ardhur te ne nga shumë faktorë tashmë...

Agron Gjekmarkaj

Edhe Pinoçeti u mund me zgjedhje

Agron Gjekmarkaj Sot, Edi Rama foli me një gjuhë të thjeshtë e të kuptueshme, me...

Nga Artur Ajazi

Bojkoti si e vetmja rrugë e Lulzim Bashës

Nga Artur Ajazi Lulzim Basha, ka zgjedhur sërish edhe kësaj  here, rrugën e vetme dhe...