MENU
klinika
Andi Bushati

Fundi i farsës me shkarkimin e Metës

Fatos Lubonja

Opozita-vota e ndëshkimit dhe vota e besimit

Fatos Lubonja Në prag të zgjedhjeve të vitit 2016 në SHBA, kineasti dhe aktivisti i...

Artur Ajazi

Milionerët e bashkuar, me ambicie pushteti

Nga Artur Ajazi Ata nuk ndalen, nuk kanë ideale dhe parime, ata nuk kanë iman...

Nga Bashkim Kopliku

Do mbushur boshllëku në të Djathtë, me një Parti

Nga Bashkim Kopliku Duhet të rimblidhet e Djathta Shqiptare Evropiane…, ajo që rrëzoi komunizmin në...

Agron Gjekmarkaj

E drejta për t’u mbrojtur

Agron Gjekmarkaj Ndërkombëtarët një e nga një po reagojnë të gjithë kundër tentativës së Edi...

Astrit Patozi

Si lepuj, që i hakërrehen njëri-tjetrit

Astrit Patozi Marrëveshja e 5 qershorit ishte një ndyrësi politike, ngado që ta kapësh. Le...

Fatos Lubonja

Dërrasat e kalbura të Ramës

Fatos Lubonja Kam lexuar shumë ko mente pas deklarimit të Ramës se do të ndryshojë...

Ilir Yzeiri

‘Krimi’ i Auron Tares dhe një histori me komunistë e fashistë

Ilir Yzeiri Debati që është hapur pas publikimit nga studiuesi Auron Tare në « Peizazhe të...

Andi Bushati

Mbyllja e kufijve të BE dhe “historia e suksesit” në luftën ndaj pandemisë

Nga Andi Bushati Bashkimi Europian po ripërsërit një mbylljeje të dytë të kufijve me Shqipërinë...

Nga Artur Ajazi

Zgjedhjet e 2021, do të jenë fundi i politikanëve parazitë

Nga Artur Ajazi Në politikë, në rast se nuk kap “trenin” dhe nuk gjen stacionin...

Agron Gjekmarkaj

A do ta lejojë Yuri Kim të turpërohet nga Edi Rama?

AGRON GJEKMARKAJ  Të premten, Edi Rama u shfaq para shqiptarëve më i plakur se kurrë....

Besnik Mustafaj

A ka ardhur koha për një kryeministër shqiptar në Maqedoninë e Veriut?

Besnik Mustafaj Këtë javë, më 15 korrik, në Maqedoninë e Veriut zhvillohen zgjedhjet e përgjithshme...