MENU
klinika
Nga Artur Ajazi

Pamundësia e zotit Basha, për të bërë shtet

Andi Bejtja

Çështja Becchetti, në burg ka vend për të gjithë

Andi Bejtja Sot kur shteti xhepshpuar shqiptar, do t’i duhet të nxjerrë 109 milione euro...

Alfred Peza

Kur listat e hapura rikthejnë dashurinë opozitare për SHBA e BE!

Nga Alfred Peza Nuk e keni harruar besoj këngën nacionaliste dhe sovraniste të të gjithë...

Artur Ajazi

Përse PD trembet nga ‘lista të hapura’?

Artur Ajazi Partia Socialiste dhe Edi Rama, duket se kanë rënë dakord për të diskutuar...

Skënder Minxhozi

Paqe ka kur nuk i hidhet benzinë zjarrit politik

Ilir Meta ka bërë një konstatim të drejtë në orët e fundit. Ka vërejtur se...

Nga Salih Mehmeti

Martin Camaj ka qenë i urryem, por jo edhe i persekutuem!

Martin Camaj ka nevojë me u çlirue prej cilësimit si shkrimtar i persekutuem nga komunizmi....

Veton Surroi

Një vjeshtë e rëndë përpara

COVID, kolaps social dhe ekonomik, negociata me Serbinë, Gjykata Speciale: Si të hyjë Kosova në...

Fatos Lubonja

Pse njoftimi i Prokurorit special është në interes të shqiptarëve

NGA FATOS LUBONJA Pas bërjes publike të ak takuzës së Prokurorit Special ndaj Thaçit, Veselit...

Alfred Peza

Tri hapat europiane për “lidershipin” e dialogut Kosovës- Serbi!

Alfred Peza Ka një ristartim të vrullshëm të lidershipit Europian, për nxitjen e dialogut Kosovë-...

Astrit Patozi

Dishepujt e fundit të Stalinit janë në Shqipëri

“Njerëzit që votojnë nuk kanë asnjë rëndësi, ata që numurojnë vendosin gjithçka”. Kjo është një...

Pyetësori zbulon të vërtetat

Durrësakët ‘vuajnë’ nga frika dhe mungesa e infrastrukturës për biçikletat

Brenda një periudhe shumë të shkurtër kohe aksidentet ku përfshihen përdoruesit e biçikletës në Durrës...

Agron Gjekmarkaj

“Yzyret” akademike të zotit kryeministër

Edi Ramës i bien shumë në qafë, kiamet shumë, sidomos kur thonë që nuk është...