MENU
klinika
Shpëtim Nazarko

Ç’do të ndodhë nëse vërtet PD-ja futet pas ftesës së Ramës në zgjedhje? A fiton vërtet Rama?

Mentor Nazarko

Elitat shqiptare ta zgjidhin krizën pa ndërkombëtarët (Video Ekskluzive/Pjesa e tretë)

Intervistë/ Vijon nga Pjesa e dytë… Kërkesat e Lëvizjes “Besa” për të qenë pjesë e...

Mentor Nazarko

Krizat në Maqedoni dhe Shqipëri: ngjashmëri dhe dallime

Krizat komplementare politike në Shqipëri dhe Maqedoni mund të futen në një kallëp për përmasën...

Mentor Nazarko

Dështimi i Bashës me ndërkombëtarët

Njëra ndër kartat, kauzat me të cilën, apo për të cilën është çadra, është lidhja...

Mentor Nazarko

Zëri i trashë: A sjell vota?

Dje kreu i opozitës Lulzim Basha arriti njëfarë piku, ose njerin ndër piket më kulmimantë...

Mentor Nazarko

8 mite të pavërteta rreth Mbretit Zog

Sot në përvjetorin e vdekjes së Mbretit Zog, që u nda nga jeta 65 vjeç...

Shpëtim Nazarko

Gabimi foshnjarak i Metës dhe Priebe prapa derës

Përkundër shumë teorive konspirative ndaj sjelljes së Metës në konferencën e shtypit dje, i besoj...

Shpëtim Nazarko

Ku të çon kjo rimartesë?

Në shumë prej komenteve të kohëve të fundit i jam përmbajtur një fjalie që është...

Mentor Nazarko

Perusti, me dy këmbë?

Marrëveshja e re PS dhe LSI ngjan se është farkëtuar në linja të përgjithshme në...

Shpëtim Nazarko

Pse nuk vemë dot asgjëkundi?

Kam zgjedhur ta kuptoj apo ta bëj ndryshe atë që quajmë opozitë këto vite që...

Mentor Nazarko

Akuza me shampanjë dhe jahte…në Kosovë

Kosova ditët e fundit është përfshirë nga polemika në lidhje me shfaqjen në një foto...

Mentor Nazarko

Vetting-u jetim… edhe nga amerikanët?

Ngjan sikur ka një konsensus të heshtur për të shtyrë fillimin e procesit të pastrimit...