MENU
klinika
24 karatëshi i harruar

Vithkuqi, midis harresës dhe mrekullisë natyrore

Vështrim hallesh

Tepelena nën hijen e Aliut

Bukuria e hajduterisë në traditë ngre qytet. Nuk është hajdutëri e rëndomtë, ka brenda diplomaci,...

Vështron e betonizuar

Saranda moderne me 40 hajdutë

Nga Eugent Kllapi Në qoftë se mund të themi se çfarë mund t’i bëjmë keq...

Shpëtim Nazarko

Nuk shoh ndonjë revolucion gjëkundi, doktor!

Këtu e njëzet vjet më parë m’u desh të merrja pjesë në një akt që,...

Mentor Nazarko

E keqja jonë? Politikanët e krijuar nga Serbia, bashkë me Ibrahim Rugovën!

Intervistë/ Flet Adem Demaçi – ekskluzivisht për Mentor Nazarkon (korrik 2007) Kritik me të gjithë,...

11 VITE NGA VDEKJA E "TETA OLLGËS"

Violeta Manushi, aktorja që skaliti me pasion dhe përkushtim përmendoren e pavdekësisë

Violeta Manushi, aktorja që skaliti me pasion dhe përkushtim përmendoren e pavdekësisë. Prej 11 vitesh...

TIRAN(ia)

TIRAN(ia) e Kullave

Nga Igli Tola Tirana është kryeqytet i shqiptarëve që prej 11 shkurtit të vitit 1920...

Kultura që flë

Kultura, e vetmja gjë që gjatë verës flë…

Ndërkohë që në faqet e ndryshme të internetit, portale apo webe televizionesh, shoh për të...

Kauza e Teatrit

Pse kauza e Teatrit nuk kthehet dot në kauzë elektorale?

Opinioni publik është dominuar rishtazi nga debati për zëvëndësimin e godinës ekzistuese të Teatrit Kombëtar...

“Fiton i pamunduemi!”

Pse thuajse gjithnjë “fiton i pamunduemi”?

Është e padrejtë! Ai që nuk mundohet për të fituar diçka, është e padrejtë të...

Shkodra

Pse nuk po nxjerr sërish Shkodra shkodranë?

Kur herë pas here shkruaj për figura të shquara të Shkodrës, i bëj vetes një...

“Datëlindja” e Shkodrës

Si u “xu” një qytet mijëravjeçarë?

“Datëlindja” e qytetit të Shkodrës nuk dihet me saktësi, por sipas historinavë, bazuar në zbulimet...