MENU
klinika
Mentor Nazarko

Sporti, kryevepra që bashkon njerëzit

Mentor Nazarko

Droga nuk blen dot zgjedhjet!

Pse alibia që droga ka paracaktuar rezultatin e zgjedhjeve, është e dobët. Lazarati përshembull, votonte...

Mentor Nazarko

Kush e humbi kohën për të çrrënjosur drogën?

Pas goditjes së Lazaratit, u krijua një momentum i jashtëzakonshëm për të imponuar një model...

Mentor Nazarko

Kolumbia ka rotacion… Lazarati nuk i bleu dot zgjedhjet as në Gjirokastër!

Disa pikëpyetje retorike në lidhje me përhapjen e drogës dhe ndikimin e saj elektoral. A...

Mentor Nazarko

Një ekspert grek pranon: Po, mbi çamët u krye spastrim etnik!

Konica.al vijon me botimin e dokumenteve për marrëdhëniet shqiptaro-greke, nisur nga dy momentet kryesore të...

Mentor Nazarko

Karta Sekrete: Kur dhe kush president?

Sipas Kushtetutës së Shqipërisë, zgjedhja parlamentare e Presidentit nuk mund të ndodhë më vonë se...

Mentor Nazarko

A po e ndihmon çadra Lulëzim Bashën si lider?

Nuk ka asnjë diskutim se ndërmarrja e një akti si hapja e një çadre proteste...

Shpëtim Nazarko

Ra një gjerman… (në 1997) dhe u… pamë

20 vjet më vonë nga ngjarjet tragjike të 1997, Konica.al ju sjell fotot ekskluzive të...

Shpëtim Nazarko

Përjetësia e Agollit nëpërmjet mediave sociale

Shënim i Konicës Dritëro Agolli vdiq 86 vjeç, diçka që është mbi mesataren e jetës...

Mentor Nazarko

De Biasi: Vetëm humbësit kënaqen!

Intervistoi: Mentor Nazarko Trajneri i Kombëtares shqiptare të futbollit, Giani De Biasi, mbetet pa dyshim...

Shpëtim & Mentor Nazarko

Gomari i mençur përballë kalit të shpejtë…

Një refleksion filozofik me një qartësi të jashtëzakonshme dhe me ngjyrime të forta emocionale ngjan...

Mentor Nazarko

Kadare: Ja përse populli shqiptar nuk e ka lenë fenë ta dominojë

Mentor Nazarko: Është edukative…Është shumë e bukur kjo parabolë që bëre me Senekën, sepse ke...