MENU
klinika
Nga Bedri Islami

A do të realizohet profecia e Moikom Zeqos mbi “vdekjen e bardhë” të partive të mëdha?

Nga Artur Ajazi

Opozitë, me ‘5 pyetje nga selia’

Nga Artur Ajazi Risia e Sali Berishës pas afro 32 vitesh në krye të partisë...

Nga Ben Andoni

E ardhmja e Kosovës dhe e Serbisë dhe tollovia meskine e Tiranës

Nga Ben Andoni Kanë mbetur dhe pak ditë nga 1 Shtatori i vitit 2022. Kosova...

Nga Plator Nesturi

Retorika e shtatorit të nxehtë e në kaos

Pas pushimeve, duhen dhe ca të tjera pushime. Kjo moto butaforike verore ka qenë shumë...

Nga Ditmir Bushati

Nevojitet një ‘Pakt për Europën’

Intervistë e ish-ministrit të Jashtëm Ditmir Bushati rreth integrimit europian të Shqipërisë * BE-ja duhet...

Nga Frrok Çupi

Kryengritje nën krahët e B-52, Saliu bektashi dhe spiunët që kanë lidhje me Teheranin

Nga Frrok Çupi Kryengritja kundër Amerikës ka nxjerrë ‘krahë’ me kohë edhe pse nuk po...

Nga Yuri Kim

Gjashtë muajt e rezistencës, qëndrueshmërisë dhe vendosmërisë së Ukrainës

NGA YURI KIM Ukrainë, një vend i sulmuar nga Rusia prej vitit 2014, tashmë u...

Nga Lutfi Dervishi

Na nevojitet jo një, por 7 revolucione!

Nga Lutfi Dervishi Shpesh flitet për revolucion, bëhet thirrje për revolucion, caktohet afati për të...

Nga Mero Baze

Përpjekje e dyshes Berisha-Meta për tu vetëviktimizuar

Nga Mero Baze Sali Berisha dhe Ilir Meta po përpiqen të “viktimizohen” për shkak të...

Nga Mero Baze

Opozita pret që Berisha e Meta t’i shpëtojë nga Rama, ata presin që populli t’i shpëtojë nga SHBA

Nga Mero Baze Ilir Meta u kërkoi sot qytetarëve shqiptarë të ngrihen në revoltë popullore...

A është e gatshme Shqipëria, në rast lufte?

Nazarko: Traktati për mbrojtje, mbetet një ide e Presidentes Osmani

Analisti politik Mentor Nazarko,  ka thënë se traktati për mbrojtjen e Kosovës mbetet një ide...

Nga Edi Oga

Paradoksi i “luftës” së shtatorit!

Nga Edi Oga Ka vite që diskursi politik i verës, konkludon me premtime për ‘beteja...