MENU
klinika
Nga Yuri Kim

Gjashtë muajt e rezistencës, qëndrueshmërisë dhe vendosmërisë së Ukrainës

Nga Lutfi Dervishi

Na nevojitet jo një, por 7 revolucione!

Nga Lutfi Dervishi Shpesh flitet për revolucion, bëhet thirrje për revolucion, caktohet afati për të...

Nga Mero Baze

Përpjekje e dyshes Berisha-Meta për tu vetëviktimizuar

Nga Mero Baze Sali Berisha dhe Ilir Meta po përpiqen të “viktimizohen” për shkak të...

Nga Mero Baze

Opozita pret që Berisha e Meta t’i shpëtojë nga Rama, ata presin që populli t’i shpëtojë nga SHBA

Nga Mero Baze Ilir Meta u kërkoi sot qytetarëve shqiptarë të ngrihen në revoltë popullore...

A është e gatshme Shqipëria, në rast lufte?

Nazarko: Traktati për mbrojtje, mbetet një ide e Presidentes Osmani

Analisti politik Mentor Nazarko,  ka thënë se traktati për mbrojtjen e Kosovës mbetet një ide...

Nga Edi Oga

Paradoksi i “luftës” së shtatorit!

Nga Edi Oga Ka vite që diskursi politik i verës, konkludon me premtime për ‘beteja...

Nga Valon Murati

Kurthet e Asociacionit për funksionalitetin e shtetit të Kosovës

Nga Valon Murati Arsyetimet se asociacioni i cili nuk ka kompetenca ekzekutive dhe është në...

Nga Lorenc Vangjeli

Rama po rishpik vetveten, nuk i mjafton as mandati i tretë

Kundërshtarët e tij mund t’i numërojnë një mijë e një mëkate. Si kryeministër dhe si...

"Realiteti ka degraduar aq sa…"

Artan Fuga: Tragjedia në Himarë duhet kthyer në platformë alternative kritike

Akademiku Artan Fuga ka analizuar aktualitetin politik e social në vend nisur nga tragjedia e...

Nga Lutfi Dervishi

Ekstremet takohen edhe në ujë!

Nga Lutfi Dervishi 126 vjet më parë në Londër u shënua viktima e parë nga...

Nga Artan Fuga

Kuçedra do të vrasë përsëri!

ARTAN FUGA Kuçedra do të vrasi përsëri! Dihet! E sigurt! Në një shoqëri ku nuk...

Nga Fatos Lubonja

Oligarkët e Putinit dhe hipokrizia e Perëndimit me demokracinë

FATOS LUBONJA Me fillimin e luftës në Ukrainë është folur shumë për oligarkët e Putinit të...