MENU
klinika
Analiza

Preç Zogaj: A mos dikush nuk e do në SPAK prokurorin Anton Martini?

Nga Lorenc Vangjeli

Kryeministër për herë të tretë apo opozitar për herë të parë

Nga Lorenc Vangjeli Eshtë ende proverbial paralajmërimi i Sali Berishës 20 vjet më parë: “Do...

Nga Spartak Ngjela

Bashkim Fino e shpëtoi Shqipërinë në trazirat e vitit 1997

Nga Spartak Ngjela Bashkim Fino, nuk jeton më. Dhe me dhimbje më duhet ta them...

“Fushata e mërzitshme, premtohet shumë e në fund asgjë”

Sokol Balla: Përcaktuese dhe partitë e vogla, në zona të caktuara kanë ndikim

Gazetari i njohur Sokol Balla, i ftuar në rubrikën “Opinion” në “News 24”, komentoi çeljen e fushatës elektorale...

Sokol Balla

Zot ruaj Mbretëreshën dhe Shqipërinë!

Në tetë mars të vitit 1989, në shkallët e RTSH, vetëm 20 metra larg rreshtit...

Mustafa Nano

Bajlozi i zi, monstra Edi Rama dhe puritanët e PD me Berishën në krye, që duan të çlirojnë Shqipërinë nga kjo e keqe

Nga Mustafa Nano* Opozitarët shqiptarë në këtë fillim fushate janë nervozë. Ky është një vëzhgim...

Skënder Minxhozi

Një milion vaksina dhe një orë vonesë

Mes këtyre dy shifrave mori formë dita e parë zyrtare e fushatës së zgjedhjeve të...

Artur Zheji

Dy fytyrat e fushatës

ARTUR ZHEJI Dy partitë e mëdha nisën dje fushatën. Pamë dy fytyra krejtësisht të ndryshme....

Nga Spartak Ngjela

Aleksandër Vuçiç, psikikisht është në gjendje transi

Aleksandër Vuçiç, psikikisht është në gjendje transi. Kjo është një gjendje e shregullimit mendor, e...

Shpëtim Nazarko

Shakaxhinjtë e Tiranës, që fusin në sherr djemtë e lagjes…

        Dy incidentet e ndodhura së fundmi në Elbasan, tregojnë qartë se,...

Nga Pëllumb Kulla

Jemi të lirë? Eja, flasim hapur: Një replikë me Bozon e Tarifën, për të “mirat” e Enverit

Nga Pëllumb Kulla* Nuk mund të mos ishte një Tarifë që të dilte mbrojtës në...

Nga Artur Zheji

Pse Marshalli turbullon ujërat dhe ëndërron përçarjen e Opozitës?

Nga Artur ZHEJI Tanimë sondazhet po bëhen edhe më kokëforta dhe më këmbëngulëse, ato, plus...